„Bijec“ Slezák ze Zemanova štábu náhle zemřel. „Uštvali ho novináři,“ tvrdí jeho přítel | info.cz

Články odjinud

„Bijec“ Slezák ze Zemanova štábu náhle zemřel. „Uštvali ho novináři,“ tvrdí jeho přítel

Novinář Karel Slezák (†73), který kolegům rozdával rány pěstí po volebním vítězství prezidenta Miloše Zemana, zemřel. Informaci Blesku potvrdil jeho blízký přítel Rostislav Osička. „Novináři ho uštvali,“ řekl. Jeho kamarád měl prý slabé srdce.

 
 

„Zemřel dnes. Jeho žena mi psala, že Karel zemřel, víc mi k tomu říci nemohla,“ uvedl pro Blesk Osička. „Měl špatné srdce, stalo se mu to na tom prezidentově štábu a asi to nevydržel. Ani to, jak do něho šel ten novinářský syndikát,“ dodal.

Slezák na sebe výrazně upozornil na konci ledna, když prezident Zeman oslavil volební vítězství v pražském Top Hotelu. Jeden z hostů, novinář Milan Rokytka, tu měl zdravotní problémy a musela pro něj dorazit záchranka.

Kolegové, kteří v tom viděli přemíru alkoholu, se snažili situaci zdokumentovat. V tu chvíli ale zasáhl Slezák, který je od Rokytky odháněl a rozdal i několik ran pěstí. Sám byl na akci akreditován jako novinář. Po incidentu ho Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad. Slezák podle řídicího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud