Bílých Vánoc se letos asi nedočkáme. Na svátky má být nad nulou, ochladí se až na Silvestra | info.cz

Články odjinud

Bílých Vánoc se letos asi nedočkáme. Na svátky má být nad nulou, ochladí se až na Silvestra

Sněhu se o vánočních svátcích asi nedočkáme. Venkovní teploty totiž budou podle meteorologů pravděpodobně nad nulou. Třeba v Praze a části jižních a západních Čech bude na Štědrý den s velkou pravděpodobností víc než plus pět stupňů. Ochladit se má až na Silvestra. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a dalších údajů na webu ústavu.

Právě týden od 24. do 30. prosince bude podle ČHMÚ nejteplejším z příštích čtyř týdnů. Týdenní průměr nejvyšších denních teplot bude v době vánočních svátků dosahovat až plus dvou stupňů Celsia. Přímo na Štědrý den je podle ústavu na většině území republiky jen velmi malá pravděpodobnost, že rtuť teploměru klesne pod nulu. Nízké jsou i šance, že bude 24. prosince sněžit. Pro téměř celé Česko je pravděpodobnost sněžení do 50 procent.

Větší naději na chladnější počasí a sníh mají jen některé horské oblasti. Více než poloviční je pravděpodobnost nízkých teplot a sněžení o Štědrém dnu na Českomoravské vrchovině, Jeseníkách a části Krkonoš.

Bílé VánoceBílé Vánoceautor: Info.cz

Oteplí se již během příštího týdne. Zatímco v posledních dnech se teploty v Česku pohybovaly pod nulou, v pondělí již mohou vystoupat na plus dva stupně a koncem příštího týdne na plus čtyři stupně. V Čechách může být na konci týdne dokonce až plus sedm stupňů Celsia.

Od Silvestra se ale zase nejspíš výrazně ochladí. Týden od 31. prosince do 6. ledna bude podle ČHMÚ nejchladnějším z příštích čtyř týdnů. Týdenní průměr denních teplot odhadují meteorologové na nulu a průměr nočních teplot bude kolem minus šesti stupňů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud