Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Blíží se bílá zima, advent přinese sníh

Blíží se bílá zima, advent přinese sníh
 

Příští týden nás ještě čeká teplejší počasí bez větších srážek. Na začátku adventu se ale ochladí a na horách začne sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Pro nadcházející týden meteorologové předpovídají průměrné denní teploty kolem osmi stupňů Celsia. Z hlediska srážek půjde o nejsušší týden z celého sledovaného období. V týdnu po první adventní neděli, která připadá na 27. listopad, klesnou průměrné teploty zhruba na tři stupně nad nulou. A po Mikuláši budou ještě o stupeň nižší. Kromě ochlazení advent přinese také nadprůměrné množství srážek. „Vzhledem k předpokládaným teplotám by měl na horách během první poloviny prosince přibývat sníh,“ uvedli meteorologové.

Průměrná teplota pro období od 21. listopadu do 18. prosince je 0,8 stupně Celsia nad nulou a průměrný objem srážek 41 milimetrů, tedy 41 litrů na metr čtvereční. Nejchladnější byl rok 1998, kdy průměrná teplota v daném období dosahovala minus tří stupňů. Naopak nejteplejší byl rok 2006 s průměrem 5,6 stupně.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek