Brněnský fantom šel po Pražácích. Nad ránem jim z aut strhával značky, než spadla klec | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brněnský fantom šel po Pražácích. Nad ránem jim z aut strhával značky, než spadla klec

Brněnský fantom šel po Pražácích. Nad ránem jim z aut strhával značky, než spadla klec

Svou nenávist k Pražanům se mladík z Brna rozhodl dát jasně najevo. Při nočním tahu se v jedné z ulic zaměřil na všechna auta s poznávací značkou metropole. SPZ z nich strhával a pohazoval je po okolí.

„Policisté přes tísňovou linku přijali oznámení od svědka, který z okna viděl, jak na parkovišti v ulici Koniklecově mládež odtrhává registrační značky z vozidel,“ uvedla na policejním webu mluvčí Andrea Cejnková. Prapodivné zábavě se oddávala skupinka náctiletých v ranních hodinách, píše Brněnská drbna.

Přivolaní policisté na místě našli šest chlapců ve věku od šestnácti do dvaceti let a čtrnáctiletou dívku.

„Jak vyšlo záhy najevo, jednání měl na svědomí jen jeden z výtečníků. Osmnáctiletý mladík prý nemá v oblibě obyvatele Prahy a tak se vyřádil na několika automobilech s pražskou registrační značkou,“ zdůvodnila mluvčí.

Buď značky z auta odtrhl a zahodil anebo alespoň zdeformoval. Sám se pak ke všemu přiznal. „Za přestupek proti majetku mu nyní hrozí pokuta,“ uzavřela Cejnková.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.