Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brno má nové infocentrum. Podařilo se ho ale dokonale ukrýt a turisté bezcílně bloumají městem

Brno má nové infocentrum. Podařilo se ho ale dokonale ukrýt a turisté bezcílně bloumají městem

Informační centrum, které nikdo nemůže najít? To se může stát jen v Brně, komentují to obyvatelé, kteří si do nového infocentra vyrazili koupit hojně diskutovaného průvodce To je Brno. O knihu je velký zájem a jak sama mluvčí Turistického informačního centra města Brna (TIC) připouští, mnozí zákazníci bloudí. Podle Google map se na adrese nachází obyčejné keře.

„Můj pokus o nákup ostře sledovaného průvodce To je Brno odhalil zajímavou informaci - Turistické informační centrum je jediné místo v Brně, kam trefím jedině s pomocí GPS a i tak až na třetí pokus,“ uvádí obyvatelka Brna Zuzana své zážitky z cesty do infocentra, kde si chtěla koupit nového autentického průvodce Brnem. Přestože město uvádí na svých stránkách poměrně detailní popis umístění centra, lidé bloudí.

„Nové informační centrum TO JE BRNO naleznete v přízemí parkovacího domu Domini, v Panenské ulici hned vedle vchodu do Mincmistrovského sklepa,“ uvádí se na webových stránkách. Když si ale zákazník chce pomoct navigací, najde například na službě Google Street View po zadání adresy Panenská 1 jen fotografii keřů a okolí, kde by asi někdo hledal informace jen stěží. Na Facebooku se tomu mimo jiné divila i předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová.

„Nové informační centrum funguje od konce ledna. Hledali jsme vhodný prostor například na náměstí Svobody, ale to se nepodařilo. Proto jsme infocentrum umístili do Panenské ulice. Což je pořád rozšířený střed města. Teď tvoříme navigační systém, a abych řekla pravdu, tak i díky tomu novému autentickému průvodci v tuto chvíli lidé zjišťují, kde to centrum vlastně je,“ vysvětluje pro INFO.CZ mluvčí TIC Adéla Nováková.

Přestože instrukce jsou jasné, ztrácí se v metropoli i zkušení Brňané „Manžel dělal ramena, že to najde snadno, když to ukazují Google mapy. Nakonec ale taky bloudil a musel se ptát. Myslím, že infocentrum, které nikdo nemůže najít, může být fakt jen v Brně,“ potvrzuje Martina Vidová.

Do infocentra v poslední době míří více lidí než dříve. Důvodem je prodej nového průvodce městem To je Brno. Publikace rozpoutala kontroverze, ale i zvýšený zájem, protože na některých stránkách údajně zesměšňuje okolní obce jako Adamov, Blansko nebo Kuřim. Inkriminované stránky, které by se mohly někoho dotknout, jsou nyní v knize zalepené a čtenáři je tak otevírají jen „na vlastní nebezpečí“.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1