Brno má nové infocentrum. Podařilo se ho ale dokonale ukrýt a turisté bezcílně bloumají městem | info.cz

Články odjinud

Brno má nové infocentrum. Podařilo se ho ale dokonale ukrýt a turisté bezcílně bloumají městem

Informační centrum, které nikdo nemůže najít? To se může stát jen v Brně, komentují to obyvatelé, kteří si do nového infocentra vyrazili koupit hojně diskutovaného průvodce To je Brno. O knihu je velký zájem a jak sama mluvčí Turistického informačního centra města Brna (TIC) připouští, mnozí zákazníci bloudí. Podle Google map se na adrese nachází obyčejné keře.

„Můj pokus o nákup ostře sledovaného průvodce To je Brno odhalil zajímavou informaci - Turistické informační centrum je jediné místo v Brně, kam trefím jedině s pomocí GPS a i tak až na třetí pokus,“ uvádí obyvatelka Brna Zuzana své zážitky z cesty do infocentra, kde si chtěla koupit nového autentického průvodce Brnem. Přestože město uvádí na svých stránkách poměrně detailní popis umístění centra, lidé bloudí.

„Nové informační centrum TO JE BRNO naleznete v přízemí parkovacího domu Domini, v Panenské ulici hned vedle vchodu do Mincmistrovského sklepa,“ uvádí se na webových stránkách. Když si ale zákazník chce pomoct navigací, najde například na službě Google Street View po zadání adresy Panenská 1 jen fotografii keřů a okolí, kde by asi někdo hledal informace jen stěží. Na Facebooku se tomu mimo jiné divila i předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová.

„Nové informační centrum funguje od konce ledna. Hledali jsme vhodný prostor například na náměstí Svobody, ale to se nepodařilo. Proto jsme infocentrum umístili do Panenské ulice. Což je pořád rozšířený střed města. Teď tvoříme navigační systém, a abych řekla pravdu, tak i díky tomu novému autentickému průvodci v tuto chvíli lidé zjišťují, kde to centrum vlastně je,“ vysvětluje pro INFO.CZ mluvčí TIC Adéla Nováková.

Přestože instrukce jsou jasné, ztrácí se v metropoli i zkušení Brňané „Manžel dělal ramena, že to najde snadno, když to ukazují Google mapy. Nakonec ale taky bloudil a musel se ptát. Myslím, že infocentrum, které nikdo nemůže najít, může být fakt jen v Brně,“ potvrzuje Martina Vidová.

Do infocentra v poslední době míří více lidí než dříve. Důvodem je prodej nového průvodce městem To je Brno. Publikace rozpoutala kontroverze, ale i zvýšený zájem, protože na některých stránkách údajně zesměšňuje okolní obce jako Adamov, Blansko nebo Kuřim. Inkriminované stránky, které by se mohly někoho dotknout, jsou nyní v knize zalepené a čtenáři je tak otevírají jen „na vlastní nebezpečí“.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud