Brusel dá českým vědcům miliony, aby našli smysl EU | info.cz

Články odjinud

Brusel dá českým vědcům miliony, aby našli smysl EU

Celkem 15 vědců bude v dalších třech letech intenzivně analyzovat, jestli má Evropská unie dostatečnou důvěru běžných lidí. Na speciální výzkumný program poslala Evropská komise celkem 3,87 milionů euro (téměř 105 milionů korun). Do výzkumu se zapojí také Sociologický ústav AV ČR, který na vyškolení experta na evropskou problematiku dostal šest milionů korun.

Hledáme zájemce o doktorské studium, který bude zkoumat legitimitu a smysluplnost Evropské unie. Nabízíme práci na tři roky, plat 63 tisíc měsíčně a k tomu příspěvek na rodinu. Požadujeme dobrou angličtinu a žádné pracovní závazky.

Takto vypadá inzerát, který v uplynulých týdnech zveřejnil český Sociologický ústav. V současné době probíhá výběrové řízení na tuto pozici, samotné studium a výzkum začne letos v září. Za tři roky si pak doktorand vydělá 84 tisíc euro, tedy 2,2 milionu korun.

Na vyškolení tohoto doktoranda dostal Sociologický ústav z EU celkem 232 tisíc euro (6,2 milionů korun) a peníze poputují hlavně na jeho plat a životní náklady. „Částka není určena na výzkum realizovaný pracovníky ústavu, ale na stipendium a pokrytí životních a badatelských nákladů doktoranda a na náklady spojené se zajištěním podmínek jeho práce,“ uvedla pro Blesk.cz Zdenka Mansfeldová ze Sociologického ústavu, která má projekt v Česku na starost. Podle ní budou z peněz hrazeny i různé cesty, například na zahraniční konference.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud