„Brutálně násilně napadli“ moji kamarádku, tvrdí Okamura a viní i vlastního bratra. Je to lež, oponují svědci a policie | info.cz

Články odjinud

„Brutálně násilně napadli“ moji kamarádku, tvrdí Okamura a viní i vlastního bratra. Je to lež, oponují svědci a policie

Britská europoslankyně Janice Atkinsonová byla v Praze „brutálně násilně napadena“, tvrdí místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura. Na jeho kamarádku údajně zaútočili „levicoví extremisté a neofašisté“ během víkendové konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF). Jenže podle údajných útočníků, policie i svědků se celá událost vůbec neodehrála.

„Levicoví extremisté, anarchisté a neofašisti před místem konání brutálně násilně napadli mojí kamarádku a známou britskou europoslankyni Jenice Atkinson. Mluvili jsme s Janice Atkinson osobně, celou událost nám popsala a navíc si stěžovala na zhmožděninu ramena z napadení i při následné večeři,“ uvedl Okamura na sociálních sítích s tím, že svědkem napadení bylo údajně osm dalších europoslanců.

Mezi těmito „extremisty“, kteří údajně násilně bránili průběhu konference, měl být i Okamurův starší bratr Hayato či europoslanec za TOP09 Jaromír Štětina. Ti to však shodně odmítají jako lež a incident popírá i policie a svědci.

„Tomio Okamura lže,“ tvrdí evropský poslanec Štětina ve svém příspěvku na sociálních sítích. „Nemohl jsem nikoho napadnout. Žádné demonstrace jsem se u hotelu TOP nezúčastnil. Pokojné demonstrace jsem se zúčastnil u vzdálené stanice metra Roztyly, takže jsem nemohl konferenci ani vulgárně ani násilně bránit,“ dodal Štětina.

Podobně reagoval i Tomiův bratr Hayato pro server Lidovky. „Že bych já byl přímo angažovaný, nebo jen slovně někoho do něčeho takového hecoval, je naprostá nepravda,“ uvedl Hayato Okamura, člen strany KDU-ČSL.

V podobném duchu pak hovoří i další aktéři údajného incidentu. Například analytik think tanku Evropské hodnoty Roman Máca, který byl na místě, na facebooku tvrdí, že se jedná jen o další z mnoha lží místopředsedy Poslanecké sněmovny. „Já jsem stál asi deset metrů odtud a vše viděl. Je pravda, že skupina protestujících na ni křičela a pískala. Nicméně s europoslankyní šlo asi dvacet až třicet policistů a aby ji někdo ´brutálně násilně napadl´, tak by si musel prvně poradit s těmi policisty,“ uvedl analytik.

Ani policie si žádného takovéhoto incidentu není vědoma. „Během opatření policisté nezjistili a neřešili žádné protiprávní ujednání, na policejní služebnu nepředvedli žádnou osobu. Během opatření jsme řešili pouze několikero dílčích půtek, které jsme ale vždy zažehnali v jejich prvopočátku,“ popsal situaci pro Lidovky policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Ráda bych těmto lidem vzkázala, že nikdy nevyhrají. Můj otec bojoval proti nacistům, jako byli oni a stejný boj budu bojovat i já," dodala evropská poslankyně na adresu odpůrců. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud