Články odjinud

Brutální týrání psa v Děčíně: muž mu vykopal zuby a připravil ho o oko. Zvíře mlelo z posledního, popsal strážník

Brutální týrání psa v Děčíně: muž mu vykopal zuby a připravil ho o oko. Zvíře mlelo z posledního, popsal strážník

Ani ne ročního psa Ronnyho zachránil děčínský strážník Václav Němeček (46) z rukou tyrana. Majitel jej totiž pořádně zbil. Útok byl vedený hlavně na hlavu zvířete. Na případ městskou policii upozornili všímaví lidé. Ronnymu jeho páníček vykopal zuby, může přijít o oko a také o ucho. V současné době je v péči děčínského městského útulku a veterinářů.

Podezření na týrání nahlásili všímaví lidé. Zavolali právě Václava Němečka, protože ho znají a mají v něho velkou důvěru. Strážník se hned vydal na místo činu. Lidé, kteří policistu přivolali, ale neměli tušení, kde přesně muž se psem bydlí.

„Udělal jsem ohledání na místě, vyšel mi jeden vchod s tím, že by to mohl být on. Šel jsem dovnitř, kde jsem potkal paní, které jsem se dotazoval, ale ona mi řekla, že v domě bydlí hodně pejskařů. Šel jsem tedy po patrech a naslouchal jsem a zrovna mi vyšel ten pán ze dveří,“ popsal pro Blesk Zprávy Němeček.

Policista: „Pes mlel z posledního“

Policisty se zeptal, kdo v domě má pejska, ten odpověděl, že jednoho má soused nad ním. „Odpověděl jsem mu, že vím, že i on má pejska. Pán se zarazil a to už jsem viděl, že je něco špatně. Zatlačil jsem na něj a zrovna tu chvíli pes vyběhnul. Bylo vidět, že je pobitý. Schoval se do rohu, a já muže vyzval, aby mi dal dokumenty, obojek a tak dále, on k němu měl jen papíry. Psa jsem tedy vzal, protože jsem viděl, že mele z posledního a zavolal jsem útulek,“ dodal strážník s tím, že ihned po příjezdu zaměstnance z útulku jel pes na veterinu.

Podle policisty může za tento čin tyranovi hrozit i vězení a to jeden rok až tři léta. Ronny byl prý jasně ohrožený na životě a zůstanou mu trvalé následky.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud