Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bývalý hejtman Hašek: Kvůli falešné mluvčí mě čeká výslech na policii

Bývalý hejtman Hašek: Kvůli falešné mluvčí mě čeká výslech na policii

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) čeká, že půjde na policii. K výslechu by měl jít kvůli vyšetřování ohledně falešné mluvčí Lucie Proutníkové, kterou byla ve skutečnosti lobbistka Jana Mrencová. Jedno z trestních oznámení podal ještě jako hejtman za kraj i on. Aféra mohla rozhodnout krajské volby loni na podzim. ČSSD skončila až třetí a Hašek v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že to je prohra, kterou mohl zapříčinit i on.

„Jednoznačně třetí místo byla prohra,“ hodnotí Michal Hašek výsledky voleb ČSSD v Jihomoravském kraji. „I já jsem přispěl některými chybami k tomu, že jsme mohli mít silnější volební výsledek, a nakonec jsme neměli,“ analyzuje bývalý hejtman v rozhovoru pro Blesk.cz. Mohou podle něj za to také některé kauzy, které řešil během volební kampaně.I proto se prý z vysoké politiky stáhl a zůstal pouze řadovým zastupitelem a šéfem zastupitelského klubu ČSSD na krajském úřadu.


„Nebudu kandidovat ani na žádnou volenou funkci volenou sjezdem ČSSD, který bude za pár týdnů v Brně, a nebudu letos na podzim kandidovat ani do Poslanecké sněmovny,“ tvrdí s tím, že se chce věnovat advokacii. V Brně totiž pomáhá Miroslavu Janstovi, poradci prezidenta Miloše Zemana, otevřít pobočku jeho advokátní kanceláře.

Aféra s „falešnou mluvčí“ byla podle Haška pseudoaférou, kvůli které padly už dvě trestní oznámení. Jedno z nich podal Hašek ještě coby hejtman.

„Tehdy došlo také k pokusu o vydírání, já jsem okamžitě podal prostřednictvím krajského úřadu trestní oznámení a tam policie dosud ty věci šetří,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz Hašek.

Celý článek a záznam rozhovoru s Michalem Haškem najdete na webu Blesku.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link