Byznys s byty padá. Ceny už moc růst nemůžou, míní analytici | info.cz

Články odjinud

Byznys s byty padá. Ceny už moc růst nemůžou, míní analytici

Byznys s byty padá. Ceny už moc růst nemůžou, míní analytici
 

Byznys s byty klesnul na nejnižší úroveň za poslední roky. V letošním prvním čtvrtletí se objem transakcí meziročně snížil o jedenáct procent. Informuje o tom deník E15.

Aktivita na hypotečním trhu spadla o sedmnáct procent. V Praze je to ještě markantnější. „Ono se vlastně téměř neprodává. Meziroční propad je nyní 25 procent. Data v podstatě ukazují, že trh v Praze, i když je hodnocený jako bombastický, je v podstatě mrtvý,“ uvedl Jiří Pácal, ředitel realitní společnosti Central Europe Holding.

Skutečnost je podle makléře Daniela Kotuly z realitní kanceláře Re/Max City ještě horší, než to, co ukazují katastrální statistiky. Data zveřejněná ČÚZK totiž u vlastnických transakcí zahrnují také dary a dědictví a zapsaná zástavní práva obsahují i refinancování hypoték.„Nemovitosti jsou moc drahé vzhledem k příjmům většiny obyvatel. Koupi nemovitosti si už mohou dovolit jen ti bohatší. Ceny v blízké době již růst nebudou. Nastane pravděpodobně stagnace cen nebo velmi drobný pokles cen nemovitostí. Zásadní pokles zažijeme až s ekonomickou krizí,“ komentoval Kotula.

Pokračování na E15.cz >>>


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud