Čechy rozčílily arabské děti v teplické škole. Šestileté žáky označují na facebooku za teroristy | info.cz

Články odjinud

Čechy rozčílily arabské děti v teplické škole. Šestileté žáky označují na facebooku za teroristy

Internetem se už několik měsíců šíří vlna nenávisti vůči muslimům i uprchlíkům obecně. Nyní xenofobové obrátili svůj hněv dokonce vůči dětem. Jedna z nacionalistických stránek na facebooku uveřejnila fotografii prvňáčků z teplické základní školy. Pod příspěvkem se začaly objevovat nenávistné příspěvky, které šestileté děti označují za „teroristy, zoologickou zahradu, hnus a multikulturní sra*ku“.

Facebooková stránka Neklan uveřejnila fotografii školáků z teplické základní školy Plynárenská. K příspěvku správci stránky připojili i jména dětí, učitelek a asistentek. Fotografie se původně objevila v Teplickém deníku. Diskutéři na stránce začali upozorňovat na zahraničně znějící jména dětí a komentáře zaplavily rasistické příspěvky. Na situaci upozornila platforma HateFree Culture (HFC).

„No jo, Ahmedi a El Khalilové budou jistě česká jména. Tak do téhle třídy by moje děcko prostě nechodilo. Ty 2 asistentky, už jen to ukazuje, co to bude za spodinu, u nás v 1. třídě byla jen jedna učitelka. Jak to taky má být,“ postěžoval si jeden z diskutujících. Někteří jsou přitom ve svých komentářích mnohem rasističtější.

Printscreen facebookového příspěvku stránky NeklanPrintscreen facebookového příspěvku stránky Neklanautor: HateFree Culture

„Třída plná teroristů,“ napsal další rozlícený uživatel facebooku. Jedna z žen pak připojila komentář, ve kterém napsala „rovnou (symbol pistole)“. Pod fotografií 6letých dětí se také objevují hodnocení jako „hnus“, nebo „Taliban v Teplicích“. Další se domáhají pomoci Tomia Okamury a prosí ho, aby „to už konečně vyhnal z republiky". Příspěvek už sdílelo téměř 800 lidí. Stránka ho ale nyní už smazala.

Příval nenávisti překvapil vedení školy. „Nenapadlo by mě, že se spustí taková obrovská vlna. Takové reakce jsem v žádném případě neočekávala. Na facebooku lidi píšou, že jsme nejhorší škola na severu Čech, že u nás je odpad, že máme nejhorší učitele a tak dále. Já jsem na téhle škole tři roky, školou opravdu žiju a společně se všemi pedagogickými pracovníky a ostatními zaměstnanci školy děláme pro vzdělávání našich dětí opravdu maximum. Děti se hodně přizpůsobily a funguje vedle sebe v jedné třídě Vietnamec, Rus, Ukrajinec, Iráčan a další,“ uvedla pro HFC ředitelka školy Marcela Prokůpková. Někteří rozčílení lidé prý už stačili poslat emaily dokonce přímo do školy.

Pod fotografií na nacionalistické stránce v posledních hodinách začaly nyní převažovat naopak hlasy podpory. Mnozí se diví, proč se kritici bojí 6letých dětí jen proto, že mají jinou barvu pleti. „Hej, lidi, tak co vlastně chcete? Když nebudou chodit děcka do školy spolu s místními obyvateli, tak se ani nebudou moct integrovat a skončí vyloučeni ze společnosti, což je nejčastější důvod teroristického útoku. Když budou chodit do školy spolu s Čechy a jinými etniky/národy, tak se do společnosti lépe začlení. Což je věc, o kterou bychom měli stát,“ obhajuje děti další z diskutujících.

Žáci arabského původu jsou v této třídě prý dětmi lékařů z místní nemocnice. Společně s nimi jsou v kolektivu i děti ze sociálně slabších rodin z blízkého sídliště. Dvě asistentky, které ve třídě jsou, navíc nejsou překladatelky, jak si někteří diskutující myslí, ale dvěma žákům je doporučila pedagogická poradna kvůli problémům s učením.

Češi se z podobných důvodů na sociálních sítích hádají opakovaně. Začátkem roku je rozlítil model tmavé pleti v letáku společnosti Lidl, v létě zase ženy, které se v akvaparku koupaly v burkinách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud