Češka pobodaná v Egyptě je ve stavu klinické smrti. Její stav je nezvratný | info.cz

Články odjinud

Češka pobodaná v Egyptě je ve stavu klinické smrti. Její stav je nezvratný

Češka, kterou předminulý týden napadl útočník na pláži v Hurgadě, je ve stavu klinické smrti. Uvedlo to dnes ministerstvo zahraničí. Mozek zraněné Češky v podstatě není zásobován krví, její stav podle lékařů nezvratný. 

"Egyptské lékařské konzilium dnes po provedených vyšetřeních muselo konstatovat, že stav Češky, která se stala 14. července obětí teroristy v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Podle výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví," uvedl ministerstvo zahraničí.

Smutnou zprávu potvrdil český odborník na místě, který celý průběh vyšetření sledoval:„ Je nám nesmírně líto, ale pacientčin oběh udržují už jen přístroje, fakticky není z medicínského hlediska možné očekávat, že by byla naděje na zlepšení. Přes veškerou možnou léčbu její tělo nezvládlo boj se zraněními,“ popsal ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

 

„Multiorgánové selhání je komplikace, kterou známe po závažných stavech pacientů. Dochází k němu i několik dnů po zdánlivé stabilizaci člověka, tělo celkově nezvládne zátěž. Medicína, bohužel, není všemocná,“ dodal Kolouch.

Úmrtí v Hurghadě autor: Info.cz

V tuto chvíli pacientku není možné převážet. Rodina je na palubě vojenského speciálu Medevacu v péči vojenských lékařů a po návratu bude na blízké čekat vojenský psycholog. Na místě s pacientkou zůstává český lékař. 

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurgadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl do zad.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud