Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Českem se znovu prohnaly silné bouřky. Do ženy v Praze uhodil blesk

Českem se znovu prohnaly silné bouřky. Do ženy v Praze uhodil blesk

Silné bouřky odpoledne začaly komplikovat situaci v Česku. První se objevily ve středních Čechách a přinesly vydatný déšť i kroupy. Pražské záchranáře zaměstnal netradiční případ. K nešťastné nehodě došlo v Novoborské ulici na pražském Střížkově, kde do ženy, která se před deštěm ukrývala pod deštníkem, udeřil blesk. Ten údajně prošel skrze deštník a ženu zasáhl. Pravděpodobnější verze však je, že blesk udeřil vedle ní a vodivostí vody jí prošel.

Tísňová linka se rozezvonila ve středu odpoledne, volalo hned několik svědků, kteří viděli v ulici Novoborská v Praze 9, jak do ženy udeřil blesk. Na severovýchodě Prahy byly bouřky odpoledne nejsilnější.

„Mohu potvrdit, že jednotka zdravotnické záchranné služby zasahovala u ženy po zásahu bleskem. Došlo u ní k zástavě oběhu a výraznému popálení. Záchranářům se pacientku podařilo oživit, následně ji převezli do vinohradské nemocnice,“ uvedl z tiskového oddělení pražské záchranky Ondřej Franěk.

Ve východní částí Pardubického kraje bouřky a vítr polámaly na mnoha místech stromy a zaplavily sklepy. Hasiči museli vyjíždět zhruba ke třem desítkám zásahů. 

Jen v Litomyšli museli hasiči čerpat vodu na šesti místech, natekla do sklepů i do prodejny na Smetanově náměstí. Stromy a větve museli hasiči odstraňovat například v Sebranicích, Němčicích nebo Stříteži u Poličky na Svitavsku. Voda po přívalovém dešti také tekla z polí do obcí Dlouhé Třebové nebo Knapovec na Orlickoústecku, v České Třebové zatopila podjezd.

Silný vítr poškodil střechu tělocvičny základní školy ve Vysokém Mýtě. Na dvou na Orlickoústecku místech spadly na zem dráty elektrického vedení. Na Pardubicku a Chrudimsku hasiči vyjížděli jen výjimečně.

Bouřky postupují dál na východ a provázejí je kromě srážek i kroupy a silný nárazový vítr. Podobné počasí dál hrozí, varování meteorologů platí pro velkou část Česka až do zítřejšího odpoledne.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link