Česko čekají další sněhové přívaly. Kde řidiče potrápí nejvíc? | info.cz

Články odjinud

Česko čekají další sněhové přívaly. Kde řidiče potrápí nejvíc?

Česko i dnes zasype sněhová nadílka, která bude komplikovat dopravu. Nejintenzivnější srážky očekávají meteorologové na horách. Teploty navíc nevystoupají nad nulu a přidá se i silný vítr.

Ten přinese na silnice ještě větší komplikace. Na horách bude v nárazech dosahovat rychlosti až 20 m/s. Řidiči se tak musí připravit na sněhové jazyky a ve vyšších polohách i závěje. Nejvyšší teploty se během dne budou pohybovat v rozmezí -5 až -1 °C.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před náledím, sněhem a sněhovými jazyky pro celou Českou republiku vyjma Prahy.

V následujících dnech očekávají meteorologové mírné zlepšení. V pátek má slábnout vítr, na horách a na východě země ale přetrvají sněhové přeháňky. Teploty pak budou ještě nižší. Přes den nejvýše -5 stupňů. Podobně by měla situace vypadat i v sobotu, kdy má navíc ubývat sněžení.

Od neděle pak mají teploty stoupat a v maximech se znovu dostanou nad nulu. Místy se dočkáme občasného sněžení. Vítr se bude pohybovat v rozmezí 2 až 6 m/s.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud