Česko letos pošle desítky milionů korun na pomoc syrským uprchlíkům na Blízkém východě | info.cz

Články odjinud

Česko letos pošle desítky milionů korun na pomoc syrským uprchlíkům na Blízkém východě

Na podporu zemí zasažených migrační krizí Česko letos v rámci programu Pomoc na místě pošle 150 milionů korun. Prvních 75 milionů nyní uvolní ministerstvo vnitra na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku a na Blízkém východě a Makedonii na posílení místního azylového řízení a ochranu hranic. Letošní rozpočet a priority programu a uvolnění první částky dnes schválila vláda. 

„I přesto, že na základě přijatých opatření Evropské unie a členských států došlo k uklidnění situace a snížení migračního tlaku do EU, není možné usnout na vavřínech a považovat otázku migrace za vyřešenou,“ uvedl k uvolnění peněz na řešení problémů s migrací ministr vnitra Lubomír Metnar.

Peníze mají pomáhat přímo v místech zdrojových a tranzitních zemí migrace, přičemž prioritními oblastmi pomoci zůstává Blízký východ, Balkán a africký region Sahel. Finanční pomoc tam jde přímo nebo prostřednictvím evropských vlád či mezinárodních organizací. Z 75 milionů korun, které nyní vnitro uvolní, je 40 milionů určeno na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku, deset milionů pro syrské uprchlíky na Blízkém východě a Makedonie v souvislosti s migračními problémy dostane od Česka 25 milionů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud