Česko má za sebou další mrazivou noc. V Krušných Horách naměřili minus 25 stupňů | info.cz

Články odjinud

Česko má za sebou další mrazivou noc. V Krušných Horách naměřili minus 25 stupňů

Nejníže teplota klesla na Rolavě v Krušných horách, kde teploměr ukázal minus 25,2 stupně Celsia. Tepoltu pod 20 stupňů zaznamenalo 11 stanic, na většině pak bylo mezi minus 15 až 20 stupni. Noc na čtvrtek by už podle něj měla být teplejší. ČTK to dnes řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Nejnižší teploty zaznamenaly podle mluvčího horské stanice, vedle Rolavy například Nejdek, Plechý nebo Klínovec. Nejtepleji bylo naopak v pražském Klementinu, teploměr zde ukázal minus 11 stupňů Celsia.

Na mnoha stanicích padly, stejně jako tři předchozí noci, teplotní rekordy, dnes podle mluvčího zhruba na pětině stanic, které fungují alespoň 30 let.

Další noc by se v nížinách i na horách už mělo oteplovat. Vypadá to, že dnes jsme prožili jednu z nejstudenějších nocí, dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud