Český misionář o súdánském pekle: Islamisti si ze mě udělali otroka, myl jsem záchody holýma rukama | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český misionář o súdánském pekle: Islamisti si ze mě udělali otroka, myl jsem záchody holýma rukama

Český misionář o súdánském pekle: Islamisti si ze mě udělali otroka, myl jsem záchody holýma rukama

Dlouhých 14,5 měsíce strávil český misionář Petr Jašek v súdánském kriminále. Během té doby si prožil nepředstavitelné hrůzy, zejména rukou uvězněných džihádistů z Islámského státu, jichž se báli i samotní dozorci. Jašek se teď rozpovídal o tom, co vše si musel vytrpět.

Petr Jašek se o svém utrpení rozpovídal na konferenci organizace Hlas mučedníků, pro kterou dlouhá léta pracuje. Český misionář přiletěl do Súdánu v prosinci roku 2015, aby předal 5000 dolarů na zdravotní ošetření studenta, který utrpěl vážné popáleniny během demonstrace v roce 2013. V zemi měl být jen čtyři dny, při odletu byl ale zatčen a později odsouzen za špionáž a spiknutí proti státu na 20 let do vězení, kde sdílel celu s islámskými radikály.

„Okamžitě přišli na to, že jsem křesťan. Začali si mě dobírat a postupně se to velmi ošklivě stupňovalo. V podstatě si ze mě udělali otroka. Přinutili mě jim prát, umývat jim nádobí a uklízet záchod holýma rukama. Dělali si ze mě srandu a já jsem jim nevzdoroval,“ cituje Jaškovu zpověď americký deník Christian Post.

Vězeňská šikana ale brzy přerostla v násilí. „Začali být více agresivní. Vymýšleli různé způsoby, jak mě ošklivým způsobem mučit. Nakonec se rozhodli pro waterboarding...“

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.