Český youtuber dostal podmínku za vulgarismy. Kritizoval terapii české šamanky | info.cz

Články odjinud

Český youtuber dostal podmínku za vulgarismy. Kritizoval terapii české šamanky

Mluvit sprostě se nevyplácí ani na sociálních sítích. Youtuber Petr Jelínek z Jihlavy, známý pod přezdívkou Pstruh103, dostal kvůli jednomu ze svých videí od soudku podmínku. Až dva roky vězení mu hrozily za to, že se vulgárním způsobem vyjadřuje o podnikání Petry Yamuny Wolf, která provozuje psychologickou poradnu, jejíž součástí je i takzvaná vaginální terapie a šamanismus. 

22letý Jelínek v jednom z videí označil Wolf za „zas*anou zkur*enou zlodějku“. Ve videu s názvem Projekt „mám ji ráda, tu moji ku*du", navíc použil mimo jiné výrazy jako pí*a, kun*a, sra*ky či krávy tupý, píše server Dotyk.cz.

Pobouřilo ho to, za jakou cenu Wolf službu vaginální terapie nabízí. Za desetihodinový seminář si účtuje až 15 tisíc korun.

Podle žalobce byl způsob, jakým obžalovaný svůj názor vyjadřoval, nepřijatelný. Soudce nakonec rozhodl, že se Jelínek dopustil hrubé neslušnosti, čímž spáchal trestný čin výtržnictví, a odsoudil ho k šesti měsícům s podmínkou na jeden rok.

Soudce se pozastavil nad youtuberovým slovníkem a jeho vyjadřováním o ženách. Jelinek u soudu připustil, že vulgarismy přehnal. „S trestem jsem počítal. Video jsem z internetu stáhl ihned po výslechu na policii. Nyní už ho nelze přehrát," uznal a přímo v soudní síni se poškozené omluvil.

Žena po youtuberovi požadovala odškodné za ušlý zisk v hodnotě 700 tisíc, soudce jí ho ale nepřiznal, protože pro něj podle něj neměla dost důkazů. Rozsudek je nepravomocný a poškozená i obžalovaný ještě případné odvolání zváží. Petr Jelínek přiznal, že tento případ měl vliv na jeho další tvorbu. „Pod vlivem toho případu jsem ji změnil již před půl rokem. Jsem mírnější ve vyjadřování a chovám se umírněněji," přiznal Jelínek. Státní zástupce se práva o odvolání vzdal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud