Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cizinecká policie pokračuje v raziích. Vyhostit chce na 300 nelegálních pracovníků

Razie ve firmách, které zaměstnávají cizince, pokračují. Nedávno bylo zadrženo několik desítek pracovníků ze zahraničí bez pracovního povolení ve společnosti Rohlik.cz. Tento týden cizinecká policie podle informací INFO.CZ rovněž odhalila 262 cizinců, kteří v zemi pracovali nelegálně. Se všemi zahájila řízení o vyhoštění. 10 cizinců zadržela například u firmy, která střeží distribuční centrum Amazonu v Dobrovízi. Po zhruba dvou hodinách je ovšem vrátila zpátky. 

Poslední známá razie proběhla na stavbě nové čističky odpadních vod v Praze na Císařském ostrově včera dopoledne, informuje server Tíseň.tv. Zadrženo tam bylo 70 cizinců.

Kontroly ale podle podle policejního ředitale Tomáše Tuhého v poslední době proběhly ve všech 14 krajích Česka, policisté se zaměřili celkem na 37 tisíc zařízení, o kterých věděli, že v nich pracují cizinci. Prohledávali také restaurace, vlaky a noční kluby.  

Kromě téměř 300 cizinců, kteří mají být vyhoštěni, policie odhalila 25 lidí s padělanými doklady, převážně z Rumunska. Dalších 350 cizinců spáchalo přestupek, odhaleno bylo také pět celostátně hledaných lidí.

„Z mého pohledu jsou ta čísla velmi vysoká," řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Zdůraznil, že nejde o „hon na cizince" a podobné akce budou pokračovat. Výsledky kontrolní akce podle něj ukázaly, že se značně zneužívají polská schengenská víza a pobytová povolení k neoprávněnému výkonu práce, která zneužívají hlavně občané Ukrajiny a Moldavska. Dál se také potvrzuje zvyšující se trend padělaných a pozměněných cestovních dokladů z Rumunska, které k neoprávněnému výkonu práce využívají hlavně Ukrajinci.

S raziemi českým úřadům pomáhali také kolegové z Polska a Německa. Kontroly budou podle policie pokračovat po celý rok, měsíčně jich proběhne na deset tisíc.