Co bude dál? Malá po odchodu z ministerstva nevyloučila konec ve Sněmovně | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Co bude dál? Malá po odchodu z ministerstva nevyloučila konec ve Sněmovně

Co bude dál? Malá po odchodu z ministerstva nevyloučila konec ve Sněmovně

Taťána Malá byla ministryní spravedlnosti pouhých třináct dnů. Poté, co musela skončit kvůli podezření z opisování v bakalářské a diplomové práci, se chce podle svých slov věnovat opět víc rodině. Malá to uvedla v rozhovoru pro Blesk.cz kde také řekla, že svoje další působení na půdě Sněmovny ještě zváží. 

Jak vám je, pár dnů poté, co jste opět jen řadovou poslankyní?

Lhala bych, kdybych řekla, že se cítím odpočatě. Ten tlak byl opravdu neuvěřitelný a jsem vyčerpaná, ale myslím, že mám dobrou regenerační schopnost, takže ty síly snad naberu rychle a teď přemýšlím, co bude dál.

A co bude dál?

To uvidíme. Zůstávám poslankyní, jsem náměstkyní hejtmana v Jihomoravském kraji, takže té práce mám poměrně hodně, ale samozřejmě musím se teď také věnovat rodině, kterou jsem teď poměrně dlouhou dobu zanedbávala – to musím dát do pořádku, protože to rodině dlužím. A taky se musím intenzivně věnovat práci na kraji, která šla na pár týdnů trošku bokem, protože jsem se musela připravovat na práci na ministerstvu. To, co bude dál v té vzdálenější budoucnosti, to přinese život.

Vím, že jste na kraji řešili vaši pozici náměstkyně hejtmana, tou tedy zůstáváte dál, budete dál také poslankyní?

Teď v tuto chvíli ve Sněmovně zůstanu. Uvidím, jak to bude dál. Musím si teď všechny věci probrat z osobního pohledu. Ta práce se dá zvládat, kolegové z koalice k mé práci nemají žádné výtky, ale spíš je to o nějakých osobních postojích a osobním životě. To jsou věci, které si budu muset zvážit v klidu, až opadnou všechny emoce. Zatím jsou ale obě funkce výhodné. Tím, že sedím i v Poslanecké sněmovně, znamená, že mohu posloužit jako spojka mezi Prahou a Jihomoravským krajem. Můžu se potkávat s jednotlivými ministry. S ministrem dopravy Danem Ťokem jsem mohla například probrat situaci okolo brněnského hlavního nádraží.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.