Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD bude mít vlastního pokladníka. Špičky strany se o hospodaření starat nebudou

ČSSD bude mít vlastního pokladníka. Špičky strany se o hospodaření starat nebudou

Jak ČSSD nakládá s penězi, bude mít na starosti ekonomický ředitel, namísto politického a voleného místopředsedy strany. O zřízení pozice rozhodl ústřední výkonný výbor ČSSD. Obsadí ji dosavadní místopředseda strany Martin Starec, který na funkci ve vedení rezignuje.

„Domnívám se, že by bylo dobře, aby se politické vedení sociální demokracie zbavilo starosti řešit hospodaření, aby byl jeden člověk v managementu strany, který bude mít tuto věc na starosti,“ řekl novinářům před zahájením zasedání předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Jmenování ekonomického ředitele bude v pravomoci stranického předsedy.

Ekonomickým ředitelem ČSSD se stane dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka po dnešním pražském zasedání ústředního výkonného výboru oznámil, ho do nově zřízené funkce jmenuje v příštích dnech. Starec uvedl, že v souvislostí s tím brzy na místo ve stranickém vedení rezignuje.

Řadových místopředsedů je v ČSSD pět, nově by tedy byly všechny pozice čistě politické. Podle kuloárových informací by jedno z nich mohl nově obsadit náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Prakticky jisté je prý také to, že pozici místopředsedy obhájí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Výkonný výbor, což je nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, taky zjistil, kolik má ČSSD členů. Na konci roku jich bylo 20 349, ženy tvořily asi 35 procent členské základny. ČSSD loni ztratila podle údajů ze zprávy 1007 členů.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link