ČSSD dochází s Babišem trpělivost. Chceme slyšet, jaké vládě dává přednost, říká Hamáček | info.cz

Články odjinud

ČSSD dochází s Babišem trpělivost. Chceme slyšet, jaké vládě dává přednost, říká Hamáček

Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít na čtvrtečním jednání s šéfem ANO Andrejem Babišem slyšet, jakému vládnímu uspořádání dává premiér v demisi přednost. Připomněl, že Babiš v minulosti uvedl, že jedinou variantou na stole je vyjednávání s ČSSD a podpora KSČM.

„Pokud se ANO rozhodlo vyjednávat s ODS o středopravicové vládě, u toho sociální demokracie nebude,“ řekl dnes novinářům Hamáček.

Babiš o víkendu uvedl, že uvažuje o návrhu na spolupráci s občanskými demokraty. Předseda ODS Petr Fiala pozvánku na jednání dostal, s Babišem se sejde rovněž ve čtvrtek. Fiala uvedl, že je připraven Babiše vyslechnout, jeho vyjednávání ale považuje za nesrozumitelné a nejasné.

Podobně se dnes vyjádřil i Hamáček. „Poslední doba přispěla k vyšší míře nepředvídatelnosti hnutí ANO jako potenciálního partnera. Situace je složitější, než byla před týdnem,“ prohlásil. V pátek se sejde předsednictvo ČSSD. „Jsme připraveni reflektovat případnou novou situaci tím, že bychom jednání i ukončili,“ podotkl Hamáček.

Dnes večer se schází poslanecký klub ČSSD, na kterém Hamáček se svým statutárním zástupcem Jiřím Zimolou zejména seznámí členy s postupem vyjednávání.

ODS opakovaně uvádí, že nechce vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem, čímž poukazuje na Babišovo obvinění v dotační v kauze farma Čapí hnízdo. Občanští demokraté poukazují také na záporný postoj ANO k jejich návrhům ve sněmovně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud