Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čunek rezignoval na starostu Vsetína. Zvažuje, že se s Bělobrádkem utká o post předsedy Lidovců

Čunek rezignoval na starostu Vsetína. Zvažuje, že se s Bělobrádkem utká o post předsedy Lidovců

Lidovec Jiří Čunek dnes rezignoval na post starosty Vsetína a odešel také ze zastupitelstva města. Odchod z čela radnice slíbil poté, co byl loni v listopadu zvolen hejtmanem Zlínského kraje. Čunka v zastupitelstvu nahradí ředitel obecně prospěšné společnosti Elim Vsetín Jiří Růžička, který se podle Čunka má stát také starostou. Nadále Čunek zastává funkci senátora za Vsetínsko. Navíc nevyloučil, že se na květnovém sjezdu lidovců bude ucházet o funkci předsedy KDU-ČSL.

Osmapadesátiletý Čunek byl starostou Vsetína již v letech 1998 až 2007. Opět byl zvolen v prosinci 2014 poté, co menšinovou koalici lidovců s ANO a STAN podpořili tři zástupci Koalice pro otevřený Vsetín (KOV), která umožnila zvolení starosty a dalších radních. Koalice má v jednadvacetičlenném sboru pouze deset křesel.

V komunálních volbách v roce 2014 získali vítězní lidovci ve Vsetíně šest zastupitelů a ČSSD, ANO a Koalice pro otevřený Vsetín mají po třech mandátech. Komunisté a ODS obsadili po dvou křeslech a jednoho zastupitele mají STAN a TOP 09.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link