Další problém nové ministryně spravedlnosti. Po podezřelé škole absolvovala i podezřelou praxi | info.cz

Články odjinud

Další problém nové ministryně spravedlnosti. Po podezřelé škole absolvovala i podezřelou praxi

Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá čelí dalšímu problému. Zatímco dosud vyvolávalo podezření zejména její studium na pochybné Panevropské univerzitě v Bratislavě a podnikání jejího manžela s takzvanými mikropůjčkami, nyní server Aktuálně.cz upozorňuje na nestandardní praxi, kterou ministryně absolvovala.

Malá mezi lety 2012 až 2016 dělala koncipientku ve městě Dolný Kubín v Žilinském kraji. Koncipientem se musí stát každý, kdo se chce stát v budoucnosti advokátem. Je to práce na plný úvazek, kterou je třeba podle Aktuálně.cz vykonávat na denní bázi. Město Dolný Kubín je ovšem od tehdejšího bydliště Malé vzdálené více než 300 kilometrů, tudíž o denní bázi nemůže být řeč.

"Musí jít o plný úvazek. Je to stejné jako v Česku. Advokátní koncipient se věnuje naplno přípravě na povolání advokáta a měl by být v blízkosti dohlížitele," řekla redakci Aktuálně.cz mluvčí advokátní komory Alexandra Donevová. "K dnešnímu dni to vypadá, že splnila předpoklady pro přihlášení na advokátské zkoušky. Přihlášku si však zatím nepodala," dodala.

V době, kdy Malá byla koncipientkou bydlela v Lelekovicích u Brna, dělala mediátorku a zároveň s manželem vlastnila společnost All 4 Law. Zjevný rozpor ovšem nikdo nevyjasnil. Malá se ke zjištění Aktuálně.cz nevyjádřila a advokát Jozef Polák, u nějž byla koncipientkou, se odpovědi víceméně vyhnul. "Během tohoto dlouhého období jsem měl dostatečnou možnost poznat její odborné schopnosti i morální vlastnosti," řekl redakci Polák.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud