Další rána pro Babiše. Jeho ministryně má být hlavní podezřelou v případu, kvůli kterému ráno zasahovala policie | info.cz

Články odjinud

Další rána pro Babiše. Jeho ministryně má být hlavní podezřelou v případu, kvůli kterému ráno zasahovala policie

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) je v tuto chvíli hlavní podezřelou v kauze zakázek agentury CzechTourism, kvůli které proběhla ve středu ráno policejní razie na jejím ministerstvu i v centrále CzechTourism. Uvedl to deník E15 s odkazem na policejní spis. Policie věc blíže komentovat nechce.

Ve spise je podezírána z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby a dotačního podvodu. K nim mělo dojít v roce 2016, kdy působila jako náměstkyně pro cestovní ruch. Sama Dostálová na dotaz E15 k této informaci neodpověděla.

Na svolané tiskové konferenci ovšem potvrdila, že se o ni policie zajímá. „Z logiky věci policie prověřuje i mě. Byla jsem z pozice náměstkyně nadřízenou CzechTourism. Policie byla u mě ráno doma s dotazem, zda mám nějakou služební techniku,“ uvedla Dostálová k tomu, že techniku odevzdala. Policie podle ní chce prověřit komunikaci mezi ministerstvem a CzechTourism.

Čtěte pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud