Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dcery si myslely, že mě někdo zavraždil, vzpomíná na zatčení Nečasová

Dcery si myslely, že mě někdo zavraždil, vzpomíná na zatčení Nečasová

Bývalá vrchní ředitelka někdejšího premiéra Petra Nečase Jana (Nagyová) Nečasová nevnímala prý jeho první manželku jako sokyni. Soud přitom nepravomocně rozhodl, že právě ona stojí za sledováním Radky Nečasové. Sama vnímá soukromí jako nedotknutelné. Řekla to v pořadu Reportéři ČT. Se slzami v očích zavzpomínala i na dobu, kdy ji v jejím bytě zatýkali policisté. 

„Zmizet rychle z toho bytu, než se vrátí dcera z koncertu, aby mě neviděla v této situaci,“ to bylo podle Nečasové (dříve Nagyové) to hlavní, co si přála v roce 2013 při zatýkání v jejím bytě.

Poté, co odešla, zůstali za zamčenými dveřmi její psi, kteří při „husté“ atmosféře, když policisté zabušili na dveře, nejdříve štěkali a pak úplně utichli.

„Vím, že jsem prosila tehdejší vyšetřovatelku, aby se postarali o pejsky a aby dali dcerám vědět. Později jsem se dozvěděla, že se moje dcera nemohla dostat do bytu, dcery vůbec nevěděly, co se mnou je, protože před bytem stáli dva chlapi. Ta si myslela, že mě zavraždili,“ popsala své zkušenosti se slzami v očích Nečasová, která ve vazbě strávila celkem pět týdnů.

Žádná sokyně

Stále i po vynesení nepravomocného rozsudku, podle kterého je vina ze zneužití vojenského zpravodajství, tvrdí, že svou sokyni v lásce – bývalou manželku Petra Nečase – sledovat nenechala.  „Já jsem to neřešila, že je to nějaká sokyně,“ říká otevřeně bývalá vrchní ředitelka kabinetu premiéra Jana Nečasová.

Jak dlouho měla vztah s Nečasem? A proč nechce říct, čím se dnes živí? Pokračování na Blesk.cz

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1