Děčínská zoo přišla o ikonu. Zemřel medvěd Sigfried, samička Helga má také podlomené zdraví | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Děčínská zoo přišla o ikonu. Zemřel medvěd Sigfried, samička Helga má také podlomené zdraví

Děčínská zoo přišla o ikonu. Zemřel medvěd Sigfried, samička Helga má také podlomené zdraví

V děčínské zoologické zahradě uhynul medvěd grizzly. Samec Sigfried byl jednou z ikon zahrady. V dobrém stavu není ani samice Helga, řekla dnes ČTK mluvčí zoo Alena Houšková.

Pětatřicetiletý samec uhynul dnes. Do Děčína přišel ze zoo v Lipsku v roce 1983 jako desetiměsíční mládě společně se samicí Helgou. "Díky své majestátnosti se stal medvěd grizzly tváří děčínské zoo. V roce 1994 dokonce získal čestné místo v logu zoo a vdechnul i novou tvář informačnímu systému," uvedla Houšková. Medvědí pár odchoval pět mláďat.

Děčínská zoo chce chov medvědů grizzly zachovat i do budoucna. Usilovat bude i o nová mladá zvířata. "Samice Helga už také není v dobré zdravotní kondici. Je jí 36 let a i ji trápí kromě jiného především problémy s bolavými klouby," doplnila Houšková.

Ostatky samce Sigfrieda si převzalo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Stane se exponátem přírodovědné expozice.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.