Články odjinud

Děkuji lékařům, jak mi pěkně zašili hlavu, píše po nehodě Zaorálek. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

Děkuji lékařům, jak mi pěkně zašili hlavu, píše po nehodě Zaorálek. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

Limuzína s ministrem zahraničí a volebním lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem (61) v pátek večer havarovala. Při nehodě na silnici 53 u Oleksovic na Znojemsku bylo zraněno šest lidí, mezi nimi byl i sám Zaorálek. Lídr ČSSD jel ze znojemského vinobraní, z nehody si odnesl zranění hlavy a hodně krvácel, z nemocnice už ho ale propustili. Na twitteru lékařům poděkoval za ošetření, konkrétně že mu "pěkně zašili hlavu".

„Mohu potvrdit, že došlo k nehodě s účastí vozidla chráněné osoby. Několik osob bylo transportováno do nemocnice k ošetření,“ uvedl mluvčí policejního prezídia Petr Habenicht.

„Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrzuje, že dnes ve večerních hodinách došlo na Znojemsku k dopravní nehodě vozidla ochranné služby řízeném pracovníkem Ochranné služby Policie ČR, ve kterém cestoval i ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. V důsledku nehody byl zraněn ministr zahraničních věcí, který byl krátce po nehodě převezen do brněnské nemocnice,“ potvrdilo v prohlášení ministerstvo zahraničí.

 

„Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče. Okolnosti nehody v tuto chvíli vyšetřuje policie. Pro další informace se obracejte na policejní prezidium,“ dodalo ministerstvo. Podle informací iDnes.cz utrpěl otřes mozku.

Zaorálek po nehodě zrušil původně plánovanou účast na Dnech NATO v Ostravě, informoval deník Blesk. Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Mezi další chráněné osoby patří prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, spravedlnosti a financí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud