Děkuji lékařům, jak mi pěkně zašili hlavu, píše po nehodě Zaorálek. Do nemocnice ho transportoval vrtulník | info.cz

Články odjinud

Děkuji lékařům, jak mi pěkně zašili hlavu, píše po nehodě Zaorálek. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

Limuzína s ministrem zahraničí a volebním lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem (61) v pátek večer havarovala. Při nehodě na silnici 53 u Oleksovic na Znojemsku bylo zraněno šest lidí, mezi nimi byl i sám Zaorálek. Lídr ČSSD jel ze znojemského vinobraní, z nehody si odnesl zranění hlavy a hodně krvácel, z nemocnice už ho ale propustili. Na twitteru lékařům poděkoval za ošetření, konkrétně že mu "pěkně zašili hlavu".

„Mohu potvrdit, že došlo k nehodě s účastí vozidla chráněné osoby. Několik osob bylo transportováno do nemocnice k ošetření,“ uvedl mluvčí policejního prezídia Petr Habenicht.

„Ministerstvo zahraničních věcí ČR potvrzuje, že dnes ve večerních hodinách došlo na Znojemsku k dopravní nehodě vozidla ochranné služby řízeném pracovníkem Ochranné služby Policie ČR, ve kterém cestoval i ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. V důsledku nehody byl zraněn ministr zahraničních věcí, který byl krátce po nehodě převezen do brněnské nemocnice,“ potvrdilo v prohlášení ministerstvo zahraničí.

 

„Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče. Okolnosti nehody v tuto chvíli vyšetřuje policie. Pro další informace se obracejte na policejní prezidium,“ dodalo ministerstvo. Podle informací iDnes.cz utrpěl otřes mozku.

Zaorálek po nehodě zrušil původně plánovanou účast na Dnech NATO v Ostravě, informoval deník Blesk. Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Mezi další chráněné osoby patří prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, spravedlnosti a financí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud