Články odjinud

Den ve 30 vteřinách: Tajemník SPD pobouřil rasistickými výroky. Co znamenají billboardy s arabskými nápisy?

720p360p

Česká veřejnost si od uplynulého víkendu lámala hlavu nad tím, co mají znamenat reklamní plochy v českých městech s napohled arabskými a ruskými nápisy. K billboardům se nyní přihlásila organizace Člověk v tísni, která redakci INFO.CZ v předstihu poskytla materiály ke kampani. V prezidentských volbách bude o přízeň voličů soupeřit nanejvýš devět kandidátů. Zbylých jedenáct zjevně nesplňuje zákonem dané požadavky na kandidaturu. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce zdanit peněžitou část církevních restitucí, což je podmínka komunistů pro podporu vlády ANO. Co dalšího se dnes stalo? 

Billboardy s cizími nápisy: Je to dík za pomoc, objasnil INFO.cz Člověk v tísni

Česká veřejnost si od uplynulého víkendu lámala hlavu nad tím, co mají znamenat reklamní plochy v českých městech s napohled arabskými a ruskými nápisy. K billboardům se nyní přihlásila organizace Člověk v tísni, která redakci INFO.CZ v předstihu poskytla materiály ke kampani. Organizace v ní chce na příbězích jednotlivců ukázat, jak peníze Čechů v zahraničí pomáhají.

V prezidentských volbách se utká maximálně devět kandidátů, zbytek podmínky nesplnil

V prezidentských volbách bude o přízeň voličů soupeřit nanejvýš devět kandidátů. Zbylých jedenáct zjevně nesplňuje zákonem dané požadavky na kandidaturu. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra. Čas pro registraci uchazečům o Hrad vypršel v úterý odpoledne. Ve volbách by se tak měli utkat veřejně známí uchazeči, kteří se ke kandidatuře jasně přihlásili.

Babiš chce zdanit část církevních restitucí. KSČM tím podmiňují podporu vlády

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce zdanit peněžitou část církevních restitucí, což je podmínka komunistů pro podporu vlády ANO. V dnešním vydání to uvedl deník Lidové noviny (LN). Zdanění podporuje i hnutí Tomia Okamury Svoboda a přímá demokracie (SPD), které se v říjnových volbách také dostalo do Sněmovny. Zdanění finančních náhrad pro církve navrhl Babiš již dříve, v minulosti chtěla změny restitucí i ČSSD.

Prezident Zeman se stejně jako loni nezúčastní oslav 17. listopadu

Památku Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva 17. listopadu připomenou pietní i kulturní akce. Státního svátku využijí i některá sdružení k demonstracím za své názory. Stejně jako loni i letos se prezident Miloš Zeman na žádnou z oficiálních oslav či piet nechystá. Podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka věnuje 17. listopadu 1989 tichou vzpomínku. V posledních týdnech se intenzivně diskutuje o Zemanově kondici.

Trump vystoupil na summitu APEC. Zdůraznil, že zájmy USA jsou na prvním místě

Americký prezident Donald Trump dnes na summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) obhajoval svou politiku, jež „klade Ameriku vždy na první místo“, a prohlásil, že Spojené státy již nebudou tolerovat nepoctivé obchodní praktiky. Čínský prezident Si Ťin-pching, který vystoupil s proslovem krátce po něm, naopak vyzdvihl globalizaci jako „nezvratný historický trend“.

Tajemník SPD Jaroslav Staník pobouřil svými rasistickými a homofobními výroky

Rasistické výroky na adresu menšin na půdě Sněmovny podle končící ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) a dalších svědků pronášel tajemník Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník. Mluvil prý o tom, že by „Židi, homosexuálové i Cikáni měli jít do plynu“. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz . Podle něj se Staník dostal s Marksovou do konfliktu před dvěma týdny v jednom z restauračních klubů dolní komory. 

 

Články odjinud