Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Denník N: Babiš má mentalitu StB, to je jeho hlavní problém

Denník N: Babiš má mentalitu StB, to je jeho hlavní problém

Hlavním problémem českého premiéra v demisi Andreje Babiše není to, že byl agentem komunistické Státní bezpečnosti, ale jeho StB mentalita, napsal dnes slovenský list Denník N v reakci na rozhodnutí bratislavského krajského soudu.

Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení v souladu s předchozím verdiktem ústavního soudu zamítl Babišovu žalobu o neoprávněnosti jeho evidence v dokumentech StB jako agenta; soud tak rozhodl kvůli tomu, že žalovanou stranou neměl být Ústav paměti národa, který dokumenty po StB na Slovensku spravuje.

Babišovým hlavním problémem není to, že byl agentem StB a že o tom lhal. Problém je, že lže ve všem a neustále, lžemi vyhrál i volby. Katastrofou pro Česko je to, že v jeho čele stojí muž s mentalitou a morálkou StB, používající metody StB, aby získal nekontrolovanou moc a oslabil demokracii, napsal deník. Přitom poznamenal, že značné části českých voličů morálka a metody StB nepřekážejí.

Podle listu po zmiňovaném rozhodnutí bratislavského soudu končí několikaletá snaha velmi nebezpečného populisty falšovat s pomocí soudů svou osobní i společnou historii.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek