Drahoš a další neúspěšní kandidáti se ptali Zemana. Místo odpovědí se dočkali vesměs osobních útoků | info.cz

Články odjinud

Drahoš a další neúspěšní kandidáti se ptali Zemana. Místo odpovědí se dočkali vesměs osobních útoků

Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Michal Horáček a Marek Hilšer dostali možnost zeptat se prezidenta Miloše Zemana, na co chtějí. Jenže uspokojivou odpověď od hlavy státu většinou nedostali. Čtyři poražení soupeři se své příležitosti chopili v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech, prvním díle po Zemanově inauguraci. Prezidenta se ptali na zahraniční politiku, inaugurační projev i personální změny v jeho okolí.

Nejvíce vyprovokoval Zemana dotaz Marka Hilšera, který se dotazoval na prezidentem často vychvalovanou ekonomickou diplomacii. A rýpl si i do výroku Zemana, jenž po jedné z návštěv Číny řekl, že se tam jel učit stabilizovat společnost.

„Vašeho poradce nyní vyšetřuji kvůli ekonomické kriminalitě. A v této souvislosti bych se rád zeptal, až pojedete znovu do Číny, hodíte svého poradce přes palubu, a nebo se ho zastanete? Ono by se totiž mohlo stát, že vám ho tak trochu rozeberou na orgány. A myslím si, že by to možná utržilo ránu té vaší ekonomické diplomacii,“ ptal se lékař a aktivista Hilšer.

„Nebudu ironizovat pana Horáčka, který skončil asi třetí nebo čtvrtý. I on má právo položit otázku. Je dobré vědět, že americký prezident nemá ve zvyku standardně nikomu blahopřát. Také jsem to nevěděl. Návštěva pana Ryana je soukromá, já se s ním rád kdykoliv setkám, pokud si to bude přát. Pokud vím, zatím si to nepřál,“ odpověděl Zeman a rozporoval také údaje o čínských investicích.

ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU A DALŠÍ ODPOVĚDI NA WEBU BLESK.CZ


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud