Drama v teplické nemocnici. Šílenec pobodal pacienty, vrhl se na ně uprostřed noci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama v teplické nemocnici. Šílenec pobodal pacienty, vrhl se na ně uprostřed noci

Drama v teplické nemocnici. Šílenec pobodal pacienty, vrhl se na ně uprostřed noci

Do teplické nemocnice se přišli léčit po mrtvici, místo toho skončili pobodaní. Na tamní neurologii totiž v sobotu v noci zaútočil na pacienty psychicky nemocný muž. Dva z nich zranil, bodl je do krku a pořezal na rukou.

Incident se odehrál v půl třetí ráno. Muž, který údajně pracoval dříve na jatkách, skočil na jednoho ze spících pacientů, velkou silou ho chytil za ruku a nožem bodl ho do krku.

„Napadený se probral a odhodil útočníka na mého otce. Ten to odnesl dvěma řeznými ránami na ruce. Třetí pacient ho pak chytil zezadu a společně ho přemohli. První z napadených přitom schytal ještě jednu bodnou ránu do tváře,“popsal pro Blesk syn jednoho z napadených Martin Ch.

Dodal, že útočník byl pak převezen do psychiatrické léčebny.

Teplická nemocnice spadá pod společnost Krajská zdravotní. Její mluvčí Ivo Chrástecký řekl, že incidentu, který se odehrál na neurologickém oddělení, nebylo možné předejít. „Pacient nejevil žádné známky agresivity. K incidentu došlo náhle a události nešlo zabránit. Vzhledem k tomu, že událost vyšetřuje policie, nemůžeme se k ní nyní více vyjádřit,“ doplnil Chrástecký.

Proč Martina zarazila reakce nemocnice? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.