Drsná slova soudkyně na adresu Nečase: Byl submisivní, škemral a kvůli Nečasové nám vědomě lhal | info.cz

Články odjinud

Drsná slova soudkyně na adresu Nečase: Byl submisivní, škemral a kvůli Nečasové nám vědomě lhal

Obvodní soud pro Prahu 1, který v kauze zneužití Vojenského zpravodajství potrestal Janu Nečasovou a trojici zpravodajců, zabrousil do osobní roviny. Soudkyně otevřeně popisovala motivace někdejší šéfky kabinetu premiéra Nečase a její nenávist vůči exmanželce bývalého šéfa vlády. O Nečasovi soudkyně řekla, že vědomě vypovídal nepravdu, aby Janě Nečasové pomohl.

Jana Nečasová (dříve Nagyová) měla podle soudu obrovský, nezdravý vliv nejen na osobní život, ale i na práci bývalého premiéra. Motivem Nečasové k zosnování zneužití Vojenského zpravodajství byla "hluboká nenávist" k premiérově tehdejší ženě Radce, kterou nechala sledovat. Chtěla prokázat její údajnou nevěru, aby se Nečas rychleji rozvedl, uvedla dnes soudkyně.

"Obžalovaná Radku Nečasovou častovala těmi nejsprostšími nadávkami, které tady dále nebudu uvádět. Snahou bylo prokázat její údajnou nevěru ve světle toho, co obžalované řekla její kartářka," konstatovala soudkyně Pavla Hájková při zdůvodnění odsuzujícího rozsudku, kterým Nečasové uložila dvouletou podmínku a pětiletý zákaz činnosti.

"Tlačila na svědka Nečase, aby se urychleně rozvedl a aby s tímto rozhodnutím už neotálel. Toto jednoznačně vyplynulo z odposlechů," zdůraznila soudkyně.

Soud má za prokázané i to, že obžalovaná zasílala Radce Nečasové hanlivé sms zprávy, protože telefony, z nichž byly odesílány, byly u obžalované nalezeny.

Dřívější výpověď Nečasové u soudu dnes soudkyně označila za účelovou a učiněnou ve snaze vyhnout se trestní odpovědnosti. "Nelze přehlédnout náhlé sjednocení výpovědi s výpovědí svědka Nečase," podotkla. Výpověď Nečase, který soudnímu senátu tvrdil, že zpravodajce požádal o sledování své rodiny sám, Hájková výslovně označila za nepravdivou.

"Motivací, proč se svědek Nečas rozhodl i přes zákonné poučení o možných následcích křivé výpovědi vypovídat nepravdu, je snaha prospět obžalované Nečasové," konstatovala Hájková. Upozornila, že Nečas byl vůči své současné manželce "ve výrazně submisivním postavení". "Komandovala ho, nadávala mu. On se jí omlouval a škemral," připomněla zachycené telefonní odposlechy.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud