Dvě kritické hodiny v případu Míši z Ústí. Je tohle chvíle, kdy dívka zmizela? | info.cz

Články odjinud

Dvě kritické hodiny v případu Míši z Ústí. Je tohle chvíle, kdy dívka zmizela?

Nechtějí jít do detailu, protože vyšetřování zmizení Míši Muzikářové stále probíhá, přestože byl případ oficiálně odložen. Kriminalisté však na tiskové konferenci přinesli několik nových detailů, které skládají časovou mozaiku osudného dne. Ukazuje se, že Míše se něco stalo zřejmě v průběhu dvou hodin po matčině odchodu do práce.

Středa 11. ledna, 4:46 ráno

Čtrnáct minut před pátou hodinou ranní byl mobil Míši Muzikářové podle serveru iRozhlas.cz naposledy aktivní. Signál z něj kriminalisté lokalizovali v oblasti ústecké čtvrti Klíše, kde Míša bydlela. Je proto pravděpodobné, že v tu dobu byla ještě doma. O tom, zda byla přes telefon v kontaktu se svým únoscem, však lze jenom spekulovat. Policie k tomu nic bližšího neřekla, přestože její komunikaci prověřovala.

Středa 11. ledna, okolo páté hodiny ráno

"Matka uvedla, že kolem páté hodiny ráno odcházela do práce. V tu dobu byly Míšiny věci doma. Dceru nekontrolovala, ale předpokládala, že je v pokoji a spí,"uvedli vyšetřovatelé na tiskové konferenci. Večer už přitom oblečení a batoh holčičky v bytě nebyly.

Středa 11. ledna, 7:09 a 7:15 ráno

Modrá mazda podezřelého Otakara S. byla zachycena ráno v den zmizení Michaely na kamerách. Policii přitom tvrdil, že v té době pobýval v pronajatém bytě v Čeminách. "Mohu potvrdit, že jeho auto bylo 7:15 na kameře na příjezdu do Plzně, což hrubě nekorespondovalo s jeho výpovědí," uvedl kriminalista Martin Charvát.

V 7:09 projíždělo vozidlo obcí Kaznějov, kam podle plánovače tras trvá cesta z Míšina bydliště 1 hodinu a 54 minut. Pokud by tedy Otakar S. Míšu vyzvedával hned poté, co její matka Eva odešla do práce, mohl jízdu s ještě asi patnáctiminutovou rezervou stihnout.

Podle dokumentu, který má server iRozhlas.cz k dispozici, ukázalo vyšetření na detektoru lži, které Otakar S. podstoupil 23. ledna, že Míšu v noci z 10. na 11. ledna viděl a také ví, kde se nachází. 

Středa 11. ledna, mezi 7:40 a 7:45

V 7:40 odcházela Míša každý den do školy. Cesta jí vždy trvala zhruba pět minut. "Cestou do školy dívka prochází pod kamerou. Vyhodnocením záznamů jsme zjistili, že pod kamerou v daný den neprošla. Přitom všechny minulé dny pod ní na záběrech prochází. Z toho jsme vyhodnotili, že Míša do školy vůbec neodešla,"uvedl Charvát. Kriminalistům tak zbyly jen dvě verze. Buď se stala obětí trestného činu ze strany rodinného příslušníka, nebo cizího člověka.

Pokračování na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud