EXKLUZIVNĚ: Dostane se Zeman do Bílého domu? Neznáme termín ani místo, připustil kancléř Mynář | info.cz

Články odjinud

EXKLUZIVNĚ: Dostane se Zeman do Bílého domu? Neznáme termín ani místo, připustil kancléř Mynář

Pochybnosti provázejí plánovanou návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Bílém domě. Měsíc před odletem stále nejsou jasné parametry schůzky. Nejvýše postavený úředník Hradu, kancléř Vratislav Mynář, přiznal Pavlovi Štruncovi v premiéře jeho nového pořadu na INFO.CZ, že napevno v tuto chvíli není domluveno vůbec nic. 

„Nemáme potvrzený ani termín, ani formát, ani místo,“ řekl v rozhovoru Mynář. „Ale předpokládám, že pokud se jedná o oficiální státní návštěvu, že by měla proběhnout v sídle prezidenta, tj. v Bílém domě,“ dodal s tím, že Hrad s cestou do Washingtonu počítá v druhé polovině dubna.

Mynář tak nevyvrátil spekulace některých diplomatů, kteří pochybují o formátu schůzky. Podle bývalého velvyslance v USA a Rusku Petra Koláře Trump Zemana pozval pouze na společnou fotografii.

„Pokud byste se mě zeptal, jak bude probíhat státní návštěva prezidenta Trumpa v České republice u pana prezidenta Zemana, tak vám to řeknu naprosto přesně. Zkušenosti s administrativou z Bílého domu nemám,“ reagoval Mynář na tuto domněnku.

Celý rozhovor s Vratislavem Mynářem odvysíláme zítra na INFO.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud