Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exministr Julínek končí ve vedení tří nemocnic Pardubického kraje

Exministr Julínek končí ve vedení tří nemocnic Pardubického kraje

Někdejší ministr zdravotnictví za ODS Tomáš Julínek končí na vlastní žádost ve vedení tří nemocnic Pardubického kraje. Měl problémy v komunikaci se zdravotníky, kteří kvůli němu podali výpověď. Funkci zastával od března loňského roku.

„Ve východní části kraje se totiž právě v těchto dnech dozvídáme o výpovědích zaměstnanců a jsou avizovány případně i další odchody lékařů i nelékařů v klíčových profesích,“ uvedl hejtman. Česká televize uvedla, že kvůli sporům dali výpověď všichni neurologové v litomyšlské nemocnici.

Problémy s komunikací měl bývalý ministr podle hejtmana dlouhodobě s vedením společnosti, představiteli kraje a hlavně pracovníky nemocnice od primářů až po technický personál. "Dohodli jsme se, že tímto krokem chceme v současné době především uklidnit atmosféru v těchto zařízeních," řekl hejtman.

Julínek navrhl svůj odchod s okamžitou platností. Kraj musí brzy najít nového ředitele nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli.

„Vážíme si každého pracovního úvazku, zvlášť dnes, kdy se zdravotnictví potýká s nedostatkem personálu. Musíme proto nalézt koncepční řešení a především zklidnit situaci,“ řekl Tomáš Gottvald, předseda představenstva a zároveň generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link