Exministr Langer chce žalovat Český rozhlas. Vadí mu spojování s nahrávkami Babiše | info.cz

Články odjinud

Exministr Langer chce žalovat Český rozhlas. Vadí mu spojování s nahrávkami Babiše

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer chce žalovat Český rozhlas za tvrzení, že za kompromitujícími nahrávkami Andreje Babiše zveřejněnými na anonymním twitterovém účtu Julius Šuman, stojí lidé z „Langerova okolí“. Reportér Janek Kroupa měl materiály získat v jedné z kanceláří olomouckého domu podnikatele Ivana Kyselého. Informoval o tom server E15.

Český rozhlas na konci června uveřejnil zprávu, že při pátrání po pozadí skupiny Julius Šuman narazil na člověka, který disponuje dosud neznámými nahrávkami předsedy hnutí ANO.

Jeho i zdroj Českého rozhlasu, údajně z policejních kruhů, pak Kroupa označil za součást blízkého okolí bývalého ministra vnitra Ivana Langera a doslova se ptá, proč „lidé kolem něj (Langera - pozn. red.)” shromažďují kompromitující materiály na předsedu ANO Andreje Babiše.

Proti takové formulaci se ale začátkem července sám Langer ohradil a zaslal do redakce písemnou výzvu k uveřejnění omluvy, jejíž znění má E15 k dispozici. Podle jeho tvrzení z něj reportáž dělá „aktéra ve středu nějakého okruhu lidí, kteří shromažďují kompromitující materiály”, což je podle něj závažné obvinění.

„Bohužel, nedali mi jinou možnost, tvrzení mě poškozuje, tak se musím bránit,“ říká Langer k chystané žalobě.

Čtěte pokračování článku zde.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud