Favorit zesnulého kardinála. Tohoto muže by Miloslav Vlk podpořil v prezidentské volbě | info.cz

Články odjinud

Favorit zesnulého kardinála. Tohoto muže by Miloslav Vlk podpořil v prezidentské volbě

Zemřelý kardinál Miloslav Vlk se do poslední chvíle zajímal o společenské a politické dění a se zájmem sledoval, kdo bude kandidovat na prezidenta České republiky. Sdružení Cesta 121, které o nemocného duchovního pečovalo, na sociálních sítích dva dny po jeho pohřbu zveřejnilo, koho by podpořil. Blízký mu byl Jiří Drahoš, dosavadní šéf Akademie věd.

„Otec Miloslav se mě opakovaně ptal, zda profesor Drahoš již oznámil svou kandidaturu. Říkal, že by byl dobrým prezidentem, protože tato země potřebuje ve svém čele osobnost, která nebude rozdělovat, ale sjednocovat,“ uvedl předseda organizace Antonín Randa.

„Nevím, nakolik se pan kardinál s profesorem Drahošem znali, ale z toho, jak byl otec kardinál vzkazem pana profesora potěšen, usuzuji, že si byli blízcí,“ dodal.

Kardinál Vlk se netajil svými výhradami k současnému prezidentovi. Naposledy kritizoval Miloše Zemana za to, že neudělil vyznamenání Jiřímu Bradymu. Prezident se rozhodl, že na jeho pohřeb nepůjde. „Pan prezident není pokrytec jako někteří politici, kteří vydávají tklivá prohlášení, a přitom zcela nedávno pořádali billboardové kampaně proti církvi,“ uvedl k tomu mluvčí hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Miloš Zeman označil kardinála Vlka za „militantního církevního preláta, k němuž nechová úctu". „Nechtěl bych výrok pana prezidenta komentovat. Pan kardinál nás však vyzval, abychom profesora Drahoše v jeho kandidatuře podpořili a i proto považuji za vhodné o této skutečnosti informovat veřejně,“ uzavřel na Facebooku Randa.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud