GRAFIKA: Takto se zvedala průměrná mzda v Česku. Projděte si interaktivní mapu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GRAFIKA: Takto se zvedala průměrná mzda v Česku. Projděte si interaktivní mapu

GRAFIKA: Takto se zvedala průměrná mzda v Česku. Projděte si interaktivní mapu
 

Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí stoupla na 30 265 korun. Reálně je to růst o 6,6 %. Medián mezd, který lépe zachycuje situaci a ukazuje částku, která dělí populaci na dvě poloviny, je rovněž vyšší. Dosáhl 25 674 korun. Níže si projděte interaktivní grafiku ČTK, která ukazuje situaci dle regionů ve vámi vybraném časovém období.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.