Hádka o parkovné za Zemana: Plzeňská diecéze peníze od Ovčáčka odmítla. Nejsme tu pro legrácky, říká | info.cz

Články odjinud

Hádka o parkovné za Zemana: Plzeňská diecéze peníze od Ovčáčka odmítla. Nejsme tu pro legrácky, říká

Když plzeňští radní odmítli prezidentské kanceláři prominout dluh za parkovné ve výši 1066 korun, ještě zřejmě netušili, jakou cestu má tato částka před sebou. Prezidentův mluvčí se na radní nejdříve utrhl na Twitteru, kde také slíbil, že peníze za parkovné nepošle městu, ale charitě při plzeňské diecézi.

„Částku v hodnotě parkovného, tedy 1066 Kč, jsem zaslal ve prospěch Diecézní Charity Plzeň. A tím je kauza ubohé politické exhibice plzeňských radních uzavřena,“ napsal v úterý mluvčí. Jenže není. Podle serveru Aktuálně.cz ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr peníze nepřijme.

„Ty peníze nám morálně nepatří, ani jsme se o ně nezasloužili a nechceme se stát prostředníkem nějakých legrácek. Peníze, které nemají jasný účel, si nechat nemůžeme a ani nechceme,“ řekl serveru Lodr. Diecéze naopak peníze obratem převede na účet Plzeňského kraje.

Více než tisícikorunový dar ale charita přece jen dostane. Prezidentský mluvčí se totiž rozhodl částku poslat znovu. Tu už si diecéze nechá.

Spor o parkovné odstartovalo rozhodnutí plzeňských radních, kteří odmítli prominout parkovné prezidentu Zemanovi a jeho doprovodu. Podle města při loňské návštěvě využili 13 parkovacích míst.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud