Hamáček na vnitro a kdo další? Šéf ČSSD bude o ministrech jednat ve čtvrtek se Zemanem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hamáček na vnitro a kdo další? Šéf ČSSD bude o ministrech jednat ve čtvrtek se Zemanem

Hamáček na vnitro a kdo další? Šéf ČSSD bude o ministrech jednat ve čtvrtek se Zemanem

Šéf sociální demokracie Jan Hamáček obsadí ve vládě s hnutím ANO post ministra vnitra. Hamáček to uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz, kde také řekl jména kandidátů na další ministry za ČSSD. Hamáček také zkritizoval ministryni obrany Karlu Šlechtovou za fotku psa, kterého fotila na hrobu neznámého vojína na pražském Vítkově. Podle šéfa ČSSD by měla být Šlechtová na ministerstvu obrany nahrazena někým jiným. 

„Na ministerstvo práce a sociálních věcí jsou z mého pohledu dva kandidáti. Buď Gabriela Nekolová, nebo Petr Krčál z Vysočiny (oba bývalí náměstci ministerstva, pozn. red.),“ uvedl Hamáček v rozhovoru pro iDNES.cz. 

Do čela ministerstva vnitra by se dle serveru mohl postavit nestraník Miroslav Toman, který byl ministrem byl vládě Jiřího Rusnoka. Post ministra zahraničí by mohl obsadit europoslanec Miroslav Poche, který je však dle zákulisních informací nepřijatelný pro prezidenta Miloše Zemana. S ním by měl Hamáček o jménech sociálnědemokratických ministrů jednat ve čtvrtek dopoledne v Ostravě, kde je prezident na krajské cestě. Ministerstvo kultury zatím žádného jasného favorita nemá. 

Ve čtvrtek v 18:30 se na úřadu vlády potkají také předsedové ANO a KSČM Babiš a Filip. Jedním z hlavních témat bude požadavek komunistů, aby v programovém prohlášení vlády nebylo zakotveno rozšiřování české účasti na vojenských misích.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.