Hamáček se Zimolou jdou ve středu na Hrad. Se Zemanem budou řešit vládu a Babiše | info.cz

Články odjinud

Hamáček se Zimolou jdou ve středu na Hrad. Se Zemanem budou řešit vládu a Babiše

Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne přijme předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka a místopředsedu Jiřího Zimolu. Schůzka se uskuteční v 11:00 na Pražském hradě. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí. Politici budou pravděpodobně mluvit o sestavování vlády, které se v nadcházejících dnech dostane do zlomové fáze.

„Jistě lze očekávat téma aktuálního vývoje jednání o nové vládě,“ sdělil Ovčáček ČTK na dotaz o tématech schůzky. Sociální demokracie jedná s hnutím ANO o vytvoření menšinového kabinetu, ve Sněmovně by ho měli podporovat komunisté. ČSSD se nelíbí, aby se premiérem stal šéf ANO Andrej Babiš, vadí jí jeho trestní stíhání.

Jako ústupek požaduje post ministra financí nebo vnitra a chce ve vládě posty pěti ministrů. ANO nabízí o jedno ministerské křeslo méně. Zároveň hnutí dál trvá na postu premiéra pro Babiše.

ANO by mělo konečný návrh sociální demokracii přednést ve čtvrtek. ČSSD se výsledkem jednání bude zabývat na pátečním předsednictvu a víkendovém sjezdu.

Zeman ve středu odpoledne odletí na první zahraniční návštěvu ve druhém volebním období na Slovensko. Ve čtvrtek se setká na Štrbském Plese se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou a novým předsedou slovenské vlády Peterem Pellegrinim. Zpět do Česka přiletí v pátek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud