Hanzel bude jediným kandidátem ve volbě místopředsedy Sněmovny | info.cz

Články odjinud

Hanzel bude jediným kandidátem ve volbě místopředsedy Sněmovny

Poslanec ČSSD Tomáš Hanzel bude jediným kandidátem v úterní tajné volbě nového místopředsedy Sněmovny za Jana Hamáčka (ČSSD). Jiné kluby nikoho nenominovaly. Lhůta pro podávání návrhů kandidátů skončila dnes v poledne.

Předseda sociálních demokratů Hamáček sněmovní funkci opustil, protože se stal v novém kabinetu vicepremiérem a ministrem vnitra a zahraničí.

Původně se měla volba nového místopředsedy Sněmovny uskutečnit už předminulý týden, kvůli zákonným lhůtám ale poslanci volit nemohli. Sněmovní volební komise nesměla, dokud byl Hamáček místopředsedou Sněmovny, vyhlásit termín pro podávání návrhů kandidátů. Hanzel byl navíc v zahraničí, u volby chtěl být osobně.

Sněmovna má v nynějším volebním období pět místopředsedů, jedno místo je nyní volné. Místopředsedy jsou Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti), Tomio Okamura (SPD) a Vojtěch Filip (KSČM). Hamáček byl z rozhodnutí předsedy dolní komory Radka Vondráčka (ANO) navíc prvním místopředsedou.

Hanzel (42) byl od roku 2006 primátorem Karviné, začátkem letošního roku ho nahradil Jan Wolf (ČSSD). Hanzel funkci opustil kvůli tomu, že se stal poslancem. O odchodu hovořil dlouhodobě a tvrdil, že oba posty jsou náročné a není možné je skloubit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud