Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program | info.cz

Články odjinud

Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program

Poslanci hlasy hnutí ANO, KSČM či SPD podle očekávání neschválili program mimořádné schůze sněmovny svolané k situaci v Generální inspekci bezpečnostních sborů a ke sporu premiéra Andreje Babiše se šéfem GIBS Michalem Murínem. Dříve odmítli, aby schůze byla veřejná - a to včetně debaty před samotným schvalováním programu.

Pro uzavření celého jednání, tedy i části před schvalováním návrhu programu schůze, hlasovali vedle zákonodárců ANO také poslanci SPD, ČSSD a KSČM. Sněmovna před tím nepodpořila návrh Pirátů, aby poslanci debatovali neveřejně až po případném schválení návrhu programu.

Jak informuje politický reportér INFO.CZ Vratislav Dostál s odkazem na šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, Babiš vystoupil s přednostním slovem, řekl pár vět a sál opustil. Údajně oznámil, že se k věci nebude vyjadřovat. Šéf lidovců uvedl, že se následně nepodařilo schválit přerušení schůze do návratu Babiše.

Podle Kalouska hlasovali proti programu poslanci ANO, SPD a KSČM, které označil za nepřiznanou vládní koalici. Sněmovna tímto hlasováním podle Kalouska dala najevo, že někteří lidé stojí nad zákonem a mohou zasahovat do vlastního vyšetřování, což označil za orientální despocii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud