Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program

Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program

Poslanci hlasy hnutí ANO, KSČM či SPD podle očekávání neschválili program mimořádné schůze sněmovny svolané k situaci v Generální inspekci bezpečnostních sborů a ke sporu premiéra Andreje Babiše se šéfem GIBS Michalem Murínem. Dříve odmítli, aby schůze byla veřejná - a to včetně debaty před samotným schvalováním programu.

Pro uzavření celého jednání, tedy i části před schvalováním návrhu programu schůze, hlasovali vedle zákonodárců ANO také poslanci SPD, ČSSD a KSČM. Sněmovna před tím nepodpořila návrh Pirátů, aby poslanci debatovali neveřejně až po případném schválení návrhu programu.

Jak informuje politický reportér INFO.CZ Vratislav Dostál s odkazem na šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, Babiš vystoupil s přednostním slovem, řekl pár vět a sál opustil. Údajně oznámil, že se k věci nebude vyjadřovat. Šéf lidovců uvedl, že se následně nepodařilo schválit přerušení schůze do návratu Babiše.

Podle Kalouska hlasovali proti programu poslanci ANO, SPD a KSČM, které označil za nepřiznanou vládní koalici. Sněmovna tímto hlasováním podle Kalouska dala najevo, že někteří lidé stojí nad zákonem a mohou zasahovat do vlastního vyšetřování, což označil za orientální despocii.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.