Články odjinud

Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program

Hlasovací koalice ANO s komunisty a SPD zarazila mimořádnou schůzi ke GIBS. Neschválili program

Poslanci hlasy hnutí ANO, KSČM či SPD podle očekávání neschválili program mimořádné schůze sněmovny svolané k situaci v Generální inspekci bezpečnostních sborů a ke sporu premiéra Andreje Babiše se šéfem GIBS Michalem Murínem. Dříve odmítli, aby schůze byla veřejná - a to včetně debaty před samotným schvalováním programu.

Pro uzavření celého jednání, tedy i části před schvalováním návrhu programu schůze, hlasovali vedle zákonodárců ANO také poslanci SPD, ČSSD a KSČM. Sněmovna před tím nepodpořila návrh Pirátů, aby poslanci debatovali neveřejně až po případném schválení návrhu programu.

Jak informuje politický reportér INFO.CZ Vratislav Dostál s odkazem na šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, Babiš vystoupil s přednostním slovem, řekl pár vět a sál opustil. Údajně oznámil, že se k věci nebude vyjadřovat. Šéf lidovců uvedl, že se následně nepodařilo schválit přerušení schůze do návratu Babiše.

Podle Kalouska hlasovali proti programu poslanci ANO, SPD a KSČM, které označil za nepřiznanou vládní koalici. Sněmovna tímto hlasováním podle Kalouska dala najevo, že někteří lidé stojí nad zákonem a mohou zasahovat do vlastního vyšetřování, což označil za orientální despocii.

 

Články odjinud