Hrad ke konci jednání mezi ANO a ČSSD mlčí. Zeman chce nejdřív mluvit s Babišem | info.cz

Články odjinud

Hrad ke konci jednání mezi ANO a ČSSD mlčí. Zeman chce nejdřív mluvit s Babišem

Prezident Miloš Zeman sdělí stanovisko k sestavování vlády nejdříve premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Na twitteru to dnes oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Babiš o setkání se Zemanem mluvil ve čtvrtek večer po krachu jednání s ČSSD. Termín případné schůzky zatím Hrad ani hnutí ANO neoznámily.

„Své stanovisko k aktuálnímu politickému dění pan prezident nejdříve sdělí panu premiérovi,“ napsal Ovčáček. Zeman byl od středy na Slovensku na své první zahraniční návštěvě. Těsně před odjezdem se setkal s lídry ČSSD Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolou a bavili se o posunu v jednáních o vládní koalici sociálních demokratů a ANO.

Ve čtvrtek večer Hamáček se Zimolou po schůzce s Babišem a místopředsedou hnutí Richardem Brabcem oznámili, že koalici nevytvoří. Babiš, který je prezidentem pověřen jednáním o sestavení vlády, na tiskové konferenci řekl, že další postup ANO bude záviset na stanovisku poslaneckého klubu hnutí a také postoji předsednictva ČSSD, které se sejde dnes. Oznámil také, že požádá o schůzku prezidenta.

Hamáček se Zimolou ve čtvrtek zdůvodnili návrh ukončit jednání s ANO tím, že hnutí nepřistoupilo na žádnou z nabídek, která by vyloučila účast trestně stíhaného Babiše ve vládě.

Podle Babiše se hnutí ANO snažilo vyhovět požadavkům, které sociální demokraté vznesli před jednáním. ČSSD podle jeho slov nabídku odmítla kvůli tomu, že nedostala ministerstvo vnitra.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud