Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrůzná svědectví pracovníků Pet centra: mrtví křečci, přecpané klece s nemocnými zvířaty a týrání hlady

Hrůzná svědectví pracovníků Pet centra: mrtví křečci, přecpané klece s nemocnými zvířaty a týrání hlady

Otřesná svědectví a šokující fotografie pracovníků ze zverimexu Pet Centrum začínají zaplavovat sociální sítě . Nemocná zvířata, trápení hlady, zimou nebo naopak vedrem, přeplněné klece a absolutní ignorace podmínek vedením, jak informuje na základě svědectví Blesk.cz. Firma obvinění z týrání zvířat popírá.

Velkou vlnu nevole a až znechucení vyvolalo šokující svědectví pracovnice Pet Centra před několika dny. Aneta (žena se ve skutečnosti jmenuje jinak, pozn. red.) Blesku popsala smutné podmínky skladu v pražských Počernicích, svá tvrzení podložila i fotografiemi.

Vedení, které redakce Blesk.cz kontaktovala, obvinění popírá. Jako jeden z argumentů uvedl generální ředitel firmy i částku, kterou mají ročně investovat do veterinární péče o zvířata. „Jen v loňském roce jsme za veterinární péči pro zvířata utratili částku přesahující 250 000 Kč,“ prozradil Dalimil Čech.

Už tento argument ovšem pohoršil milovníky zvířat. „250 000 Kč ročně za veterinární péči při tak obrovském množství zvířat? Tím by se pan ředitel chlubit neměl. A tím nepřímo potvrdil ‚kvalitu‘ péče o ty zvířecí chudáky,“ napsal čtenář. „Jako vážně? Při těch počtech zvířat, které alespoň musí přiznat na hlavním skladě, zcela v klidu prohlásí, že nechali za veterinu jen něco přes 250 000 Kč za CELÝ ROK? Pokud je alespoň to vůbec pravda. I tak by to v případě odpovídající kvalitní veterinární péče rozhodně pokrylo stěží materiální náklady...,“ komentuje věc paní Helena.

Firmy se na druhou stranu zastala například paní Dominika. „Sama v Pet Centru pracuji jako brigádník, ale tohle mě dostalo. Většinou mám na směně na starost zvířata já a musím říct, ze mají všechno. Od krmiva, čistou vodu až po vet. péči. Ono není Petko jako Petko, záleží hodně na vedení konkrétní pobočky. Tohle je ale vážně hnus,“ napsala.

Valná většina komentářů se ale nesla v negativním duchu. Ozvalo se i několik nespokojených zaměstnanců. Slečna Jana (jméno bylo kvůli anonymitě změněno, pozn. red.) pracovala na pobočce v jednom pražském obchodním centru. Miniaturní ubikace hlodavců, kde se tísnily desítky zvířat, jsou jen špičkou ledovce.

Pokračování článku čtěte na Blesk.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744