Incident novináře Kotrby s bezdomovci míří před soud. Řešit se bude v Hradci, kde měla ČSSD sjezd | info.cz

Články odjinud

Incident novináře Kotrby s bezdomovci míří před soud. Řešit se bude v Hradci, kde měla ČSSD sjezd

Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci, jimž údajně nastříkal do očí pepřový sprej během hradeckého sjezdu ČSSD, jde k soudu. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. Státní zastupitelství podalo podle ní návrh na Kotrbovo potrestání. Kotrba se sjezdu účastnil jako novinář. Policie mu už dřív sdělila podezření z výtržnictví. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až dva roky vězení.

"Mohu k tomu říci jen to, že jsme spis obdrželi 13. dubna," řekla místopředsedkyně hradeckého okresního soudu Markéta Šubová.

Incident se odehrál během mimořádného únorového sjezdu ČSSD před jeho dějištěm, Kulturním domem Střelnice. Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle týdeníku Respekt použil pepřový sprej. Kotrba obvinění již dříve odmítl.

Publicista se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas, který s ním po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud