Jak psát o Babišových auditech? „Pindíka neukázal,“ radí ČSSD straníkům | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak psát o Babišových auditech? „Pindíka neukázal,“ radí ČSSD straníkům

Jak psát o Babišových auditech? „Pindíka neukázal,“ radí ČSSD straníkům

Členové sociální demokracie obdrželi email týkající se Babišovy kauzy korunových dluhopisů. V jeho příloze se – jak informoval server iDnes.cz – nacházejí dva dokumenty. Jeden vysvětluje celou kauzu a vyjmenovává fakta, druhý obsahuje instrukce o tom, jak o celém případu mluvit a psát, aby z něj ČSSD měla politické body.

Pod původní zprávou je podepsaný Mikuláš Klang, který působí na pozici vedoucího PR a marketingu ČSSD, informuje server iDnes.cz. „Tiskové oddělení takovýchto přípravných materiálů vytváří každý týden k různým tématům celou řadu, často na žádost samotných poslanců,“ napsal Klang a potvrdil pravost dokumentů.

 „Rozhodně ale nejde o kuchařku pro útočení na Andreje Babiše, ale o určitý podklad pro ty poslance, kteří se třeba v té dané věci dopodrobna neorientují. Pan ministr Babiš v tomto případě hledá problém, kde není, a snaží se odvést pozornost od vlastních problémů,“ hájí materiál Klang.

Tón některých vyjádření přitom napovídá opak. Sociálním demokratům příručka předkládá konkrétní nápady. „Kdo jiný by měl bojovat s daňovými úniky a karusely než ten, kdo je nedávno vymýšlel a využíval. Jen jedna maličkost tu trochu hapruje. DiCaprio se ve filmu přiznal,“ odkazuje například jeden z navržených facebookových příspěvků na známý americký film Chyť mě, když to dokážeš.

Ukázkový příspěvek na twitteru by pak mohl vypadat následovně: „@AndrejBabis ala chytrá horákyně. Svlékl se donaha, pindíka neukázal. Zadal audity, nejsou to audity. Dotažené jsou jen ty nezaplacené daně.“

Andrej Babiš tvrdí, že je proti němu vedena organizovaná kampaň. „Stojí za tím bývalí zaměstnanci vydavatelství MAFRA, kteří jsou součástí všech dezinformací. Vše řídí známá socanská agentura (lobbistická agentura Bison and Rose, pozn. redakce). Zajišťuje, aby tato pseudokampaň byla stále při životě,“ uvedl Babiš pro iDnes.

Kauza korunových dluhopisů Agrofertu zmítá českou politikou už několik týdnů. Babiš je nakoupil v letech 2013 až 2014 a čelí kvůli tomu podezření, že účelově využil zákon, aby nemusel platit daně. Sněmovna minulý týden kvůli kauze svolala jednání, kde žádala, aby ministr vyvrátil podezření z daňových podvodů. On nedorazil s tím, že už kauzu opakovaně vysvětlil a vyjádří se k ní jedině písemně.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.