Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka | info.cz

Články odjinud

Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka

Nečekané drama zažili o víkendu účastnici rekonstrukce bitvy u Sudoměře na jihu Čech. Jeden ze soupeřících totiž svého protivníka zasáhl šípem do oka a ten skončil se zraněním v nemocnici. 

„Pacient byl letecky transportován do budějovické nemocnice. Šlo o muže středního věku,“ potvrdila serveru iDnes.cz Petra Kafková, mluvčí jihočeských záchranářů.

Šíp podle pořadatelů nebyl ostrý, na jeho konci byl korkový špunt. Zraněný muž přesto musel podstoupit operaci, organizátoři jsou s ním stále v kontaktu.

„Byla to nešťastná náhoda. Střelec pravděpodobně špatně odhadl vzdálenost. Byli od sebe tak 10 až 15 metrů. Kdyby poraněný neměl čočky, pravděpodobně by z toho byl slušný monokl,“ popsal nehodu pořadatel Petr Schleiss.

„Účastníci před bitvou dostávají školení. Bohužel se ale takové věci stávají. Ten, který ho trefil, to určitě neudělal schválně. Měli jsme ještě zlomený nos a roztlučený palec. Snad se nám zranění v příštích letech vyhnou,“ dodal Schleiss.

V Sudoměři se každý rok koná rekonstrukce bitvy z roku 1420, ve které Jan Žižka s hrstkou bojovníků zvítězil nad vojskem johanitů a katolických pánů. 


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud