Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka | info.cz

Články odjinud

Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka

Nečekané drama zažili o víkendu účastnici rekonstrukce bitvy u Sudoměře na jihu Čech. Jeden ze soupeřících totiž svého protivníka zasáhl šípem do oka a ten skončil se zraněním v nemocnici. 

„Pacient byl letecky transportován do budějovické nemocnice. Šlo o muže středního věku,“ potvrdila serveru iDnes.cz Petra Kafková, mluvčí jihočeských záchranářů.

Šíp podle pořadatelů nebyl ostrý, na jeho konci byl korkový špunt. Zraněný muž přesto musel podstoupit operaci, organizátoři jsou s ním stále v kontaktu.

„Byla to nešťastná náhoda. Střelec pravděpodobně špatně odhadl vzdálenost. Byli od sebe tak 10 až 15 metrů. Kdyby poraněný neměl čočky, pravděpodobně by z toho byl slušný monokl,“ popsal nehodu pořadatel Petr Schleiss.

„Účastníci před bitvou dostávají školení. Bohužel se ale takové věci stávají. Ten, který ho trefil, to určitě neudělal schválně. Měli jsme ještě zlomený nos a roztlučený palec. Snad se nám zranění v příštích letech vyhnou,“ dodal Schleiss.

V Sudoměři se každý rok koná rekonstrukce bitvy z roku 1420, ve které Jan Žižka s hrstkou bojovníků zvítězil nad vojskem johanitů a katolických pánů. 


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud