Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka

Jako ve středověku. Při rekonstrukci bitvy u Sudoměře trefil muž bojovníka šípem do oka

Nečekané drama zažili o víkendu účastnici rekonstrukce bitvy u Sudoměře na jihu Čech. Jeden ze soupeřících totiž svého protivníka zasáhl šípem do oka a ten skončil se zraněním v nemocnici. 

„Pacient byl letecky transportován do budějovické nemocnice. Šlo o muže středního věku,“ potvrdila serveru iDnes.cz Petra Kafková, mluvčí jihočeských záchranářů.

Šíp podle pořadatelů nebyl ostrý, na jeho konci byl korkový špunt. Zraněný muž přesto musel podstoupit operaci, organizátoři jsou s ním stále v kontaktu.

„Byla to nešťastná náhoda. Střelec pravděpodobně špatně odhadl vzdálenost. Byli od sebe tak 10 až 15 metrů. Kdyby poraněný neměl čočky, pravděpodobně by z toho byl slušný monokl,“ popsal nehodu pořadatel Petr Schleiss.

„Účastníci před bitvou dostávají školení. Bohužel se ale takové věci stávají. Ten, který ho trefil, to určitě neudělal schválně. Měli jsme ještě zlomený nos a roztlučený palec. Snad se nám zranění v příštích letech vyhnou,“ dodal Schleiss.

V Sudoměři se každý rok koná rekonstrukce bitvy z roku 1420, ve které Jan Žižka s hrstkou bojovníků zvítězil nad vojskem johanitů a katolických pánů. 


  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1