Janoušek u soudu nepochodil: nehoda, kvůli které šel za mříže, se znovu řešit nebude | info.cz

Články odjinud

Janoušek u soudu nepochodil: nehoda, kvůli které šel za mříže, se znovu řešit nebude

Proti pokračování procesu se justice vyslovila už v říjnu, teď vrchní soud zamítl lobbistovu stížnost proti staršímu rozhodnutí. To je nyní pravomocné. Na vývoj v kauze upozornila Česká televize.

„Potvrzuji, že jsme zamítli stížnost na obnovu řízení, a to v pátečním neveřejném zasedání,“ uvedl mluvčí vrchního soudu. K argumentaci se zatím nemohl vyjádřit, usnesení totiž ještě není rozesláno všem, kterých se týká.

Verdikt, podle nějž si má odpykat celkem 4,5 roku vězení, se snažil lobbista zvrátit posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Měly dokázat, že v době nehody mohl ovlivnit jeho rozpoznávací schopnosti hematom na mozku. Zároveň byl podle lékařů závislý na alkoholu, což v kombinaci s hematomem mohlo způsobit, že špatně viděl. Podle pražského městského soudu však není důvod proces obnovovat, protože se neobjevily nové skutečnosti či důkazy, na jejichž základě by bylo možné rozhodnout jinak.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v pražské Michli do jiného vozu a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, řidička auta ho dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, řidičku porazil a ujel. V současné době má muž ze zdravotních důvodů přerušen výkon trestu, stěžuje si na komplikace po operaci hlavy.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud